Xantech . ML85K
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Herman Pro AV | XANML85K | 1 | 1 | ||
![]() bhphotovideo.com | XAML85K | 1 | 1 | 1 @ $154.00 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
1 - LCD-Friendly Micro Link(TM) IR Kit, Everything needed for a local IR system setup, Works with LCD displays & CFL lights, ML85K
Brand: Xantech
<p>- Everything needed for a local IR system setup<br>- Works with LCD displays & CFL lights<br>- Micro Link(TM) receiver & blink emitters plug directly into connecting block for easy setup<br>- Micro Link(TM) receiver features surface-mount technology & extremely small package that is smaller than a dime<br>- Connecting block drives up to 6 emitters in parallel<br>- <br>- Kit includes: <br>- ML85 LCD-proof designer Micro Link(TM) IR receiver<br>- 789-44 one-zone connecting block<br>- 781RG 12V DC power supply<br>- Four 283D designer blink emitters</p><p><br>MPN: ML85K</p>
Details
- Everything needed for a local IR system setup
- Works with LCD displays & CFL lights
- Micro Link(TM) receiver & blink emitters plug directly into connecting block for easy setup
- Micro Link(TM) receiver features surface-mount technology & extremely small package that is smaller than a dime
- Connecting block drives up to 6 emitters in parallel
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | Speakers |
| Product type | CE_ACCESSORY |
| Model | ML85K |
| Part number | ML85K |
| Label | XANTECH |
| Manufacturer | XANTECH |
Xantech ML85K LCD/CFL Proof Micro Link IR Receiver (2 Pack)
Brand: Xantech
Catalog
| Feature | Save when you buy the 2 Pack! |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | ML85K |
| UPC | 102930538124 |
| EAN | 102930538124 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Xantech |
