Illuma-Flex monorail track system offers unparalleled simplicity and flexibility for general and accent lighting. Flexible track can be shaped and curved into almost any desired shape to form a truly unique creation. Combine spotlights and colorful pendants to dramatically light your space and enhance any room. Accessory transformers, hanging systems and connectors sold separately.
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 202642792 | 1 | 1 @ $52.29 | |||
![]() Radwell | P6137-09W | 1 | 1 | ||
| Crescent Electric Supply Co | P6137-09W | 1 | 1 | ||
![]() Platt.com | 0725105 | 1 | 1 | ||
| G4806055 | 1 | 1 | 1 @ $83.96 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Progress Lighting P6137-09W 12 Volt Low Voltage T4 Mini-Pendant Trumpet with White Glass, Brushed Nickel
Brand: Progress Lighting
Details
- Brushed Nickel Finish
- White glass
- 6-3/4-Inch Width x 5-1/4-Inch Height
- Uses (1) 50-Watt bi-pin (GY6.35) bulb (included)
- Progress Lighting has over 5,000 lighting fixtures offered in our catalog, the largest single source for residential and commercial lighting
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Model | P6137-09W |
| Part number | 94613709W |
| Items per pack | 1 |
| Label | Progress Lighting |
| Manufacturer | Progress Lighting |
Catalog
| Feature | Brushed Nickel Finish |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | P6137-09W |
| UPC | 785247127306 |
| EAN | 785247127306 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Manufacturer | Progress Lighting |
Progress Lighting P6137-09W 50W BI-PIN FLX TRKLT
Brand: Progress Lighting
Listing
| Product group | Lighting |
|---|---|
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Part number | P6137-09W |
| Label | Progress Lighting |
| Manufacturer | Progress Lighting |
Catalog
| Category | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| MPN | P6137-09W |
| UPC | 78524712730 |
| EAN | 78524712730 |
| Product group | Lighting |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Manufacturer | Progress Lighting |
Progess Illuma-Flex 1-Lt Flex Track System Brushed Nickel - P6137-09W
Brand: Progress Lighting
12V low voltage T4 mini-pendant trumpet with white glass.
Listing
| Product group | Lighting |
|---|---|
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Part number | P6137-09W |
| Label | Progress Lighting |
| Manufacturer | Progress Lighting |
Grey 1-Lt. Flex Track System with White Glass P6137-09W by Progress Lighting
Brand: Progress Lighting
12V low voltage T4 mini-pendant trumpet with white glass. Bulbs Included: TRUE Product Weight: 1.7 Product Color: Grey Lamp Wattage: 50 Glass: White Weight: 1.7 Notes: Must be used with Illuma-Flex track and connection accessories (sold separately)
Listing
| Product group | Lighting |
|---|---|
| Product type | LIGHT_FIXTURE |
| Part number | P6137-09W |
| Label | Progress Lighting |
| Manufacturer | Progress Lighting |

