Fanimation BPD4A 22 Inch Blade Narrow Oval Composite Bamboo
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| FAMBPD4A | 1 | -2 | 1 | 1 @ $208.98 | |
| P515004 | 1 | 1 | 1 @ $229.98 | ||
| ferguson.com | 2309427 | 1 | 1 | ||
| 132780 | 1 | 36 | 1 | 1 @ $229.98 | |
| shopbbclighting.com | 091726 | 1 | 1 | 1 @ $195.48 | |
| 629845 | 1 | 35 | 1 | 1 @ $218.48 | |
| 953268 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $229.98 | |
| brecherslighting.com | BPD4A | 1 | 35 | 1 | 1 @ $229.98 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Fanimation BPD4A Narrow Oval Composite Bamboo Blade, 22-Inch, Antique, Set of 5
Brand: Fanimation
Details
- This item has 22" narrow oval composite woven bamboo blades
- This item has 52" blade sweep
- Made in CHINA
- Antique finish
- Recommended for use in wet locations
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Model | BPD4A |
| Part number | BPD4A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Fanimation |
| Manufacturer | Fanimation |
Catalog
| Feature | This item has 22" narrow oval composite woven bamboo blades |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | BPD4A |
| UPC | 840506042902 |
| EAN | 840506042902 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Manufacturer | Fanimation |
Torrento Floor Fan in Aged Bronze with Bamboo Blades in Antique Finish: Matte White
Brand: Fanimation
BPD4A / FP920AZ Finish: Matte White Features: -20 degree blade pitch.-3-speed pull chain with reversing switch.-Approximate speeds: high (145 rpm); med (95 rpm); low (60 rpm).-Approved for use in both damp and wet locations. Includes: -12-foot power cord included.-Lag screws included for wood floor application; lag bolts and lag shields included for concrete floor application. Color/Finish: -Aged bronze finish. Dimensions: -Fan: 94'' H (7' 10'') x 50''-52'' blade sweep.-Blade: 22'' H. Collection: -Torrento collection.
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Kitchen |
| Product type | ELECTRIC_FAN |
| Model | BPD4A |
| Part number | BPD4A / FP920AZ |
| Items per pack | 1 |
| Label | Fanimation |
| Manufacturer | Fanimation |
Fanimation - 22in. Plastic Fan Blade BPD4A
Brand: Fanimation
Fanimation - 22in. Plastic Fan Blade BPD4A The delicate, curved beveled glass allows for maximum light to shine through.
Listing
| Product group | Home Improvement |
|---|---|
| Product type | HOME_LIGHTING_ACCESSORY |
| Part number | BPD4A |
Fanimation BP Series Composite Wet Location Blades Blades in Antique
Brand: Fanimation
Accessories Blades in Antique from the BP Series Composite Wet Location Blades Collection by Fanimation.
Listing
| Product group | Home |
|---|---|
| Product type | HOME_BED_AND_BATH |
| Model | BPD4A |
| Part number | BPD4A |
| Label | Fanimation |
| Manufacturer | Fanimation |
Fanimation BPD4 Antique Ceiling Fan Accessories Fanimation BPD4 22" Narrow Oval Composite Bamboo
Brand: Fanimation
Catalog
| Feature | Type: Ceiling Fan Accessories - Fan Blades |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | BPD4A |
| UPC | 840506042902 |
| EAN | 840506042902 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_ACCESSORY |
| Manufacturer | Fanimation |