Accell . D080B-014K
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Frys | 7940730 | 1 | 1 | ||
| RY7293 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $42.55 | |
| G9588404 | 1 | 1 | |||
| 4722434 | 1 | 1 | 1 @ $38.99 | ||
![]() Syre | D080B-014K | 1 | Sold out | 1 | 1 @ $42.99 |
| ISTR63252 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $44.09 | |
![]() Beach Audio | 18050575 | 1 | 1 | ||
![]() ipcstore.com | 19_D080B-014K_1 | 1 | 1 | 1 @ $36.00 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Accell Powramid USB Surge Protector - 2 USB Charging Ports (2.1A), 6 Outlets, 6-Foot Cord, 1080 Joules, UL Listed - White Grounded Extension Cord Power Strip, Model:D080B-014K
Brand: Accell
Details
- Get Connected: The Powramid's unique, patented design accomodates large power adapters on all 6 grounded outlets
- Charge All Your Devices: The Powramid is equipped with 2 surge-protected USB ports safely charge your mobile devices (up to 2.1A)
- Safest Surge Protection: Power Stop technology terminates power transmission if surge protection is compromised, protecting connected equipment
- Firesafe: X3 MOV fireproof housing absorbs 1080J of power surges and eliminates the risk of fire
- Heavy Duty 6 foot power cord allows you to move the Powramid to desktops, conference tables, countertops, or meetings
- Included Components: Surge Protector - External
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | Speakers |
| Product type | POWER_SUPPLIES_OR_PROTECTION |
| Model | D080B-014K |
| Part number | D080B-014K |
| Label | Accell Corporation |
| Manufacturer | Accell Corporation |
Catalog
| Feature | "Get Connected: The Powramid's unique, patented design accomodates large power adapters on all 6 grounded outlets" |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | D080B-014K |
| UPC | 391406031386 |
| EAN | 5554442473373 |
| Product group | Speakers |
| Product type | POWER_SUPPLIES_OR_PROTECTION |
| Manufacturer | Accell Corporation |


