Accel . 5047K
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Summit Racing | ACC-5047K | 1 | 1 | ||
| JC Whitney | A355047K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $62.20 |
| Auto Parts Warehouse | A355047K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $59.81 |
| FinditParts | 10404877 | 1 | 1 | ||
| Jegs | 110-5047K | 1 | 1 | 1 @ $77.15 | |
| 1055047K | 1 | Factory Shipped | 1 | 1 @ $77.15 | |
| 21motorsports.com | 5047K | 1 | 1 | ||
| vividracing.com | 151555368 | 1 | 1 | ||
| 5047K | 1 | 1 | |||
| 5047K | 1 | 1 | |||
![]() automotivestuff.com | ACCEL-5047K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $77.15 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
ACCEL 5047K 8mm Super Stock Spiral Custom Spark Plug Wire Set Black
Brand: ACCEL
Details
- Ferro-Spiral supression core eliminates RFI/EMI
- 500 ohms per foot of resistance
Listing
| Binding | Automotive |
|---|---|
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Model | 5047K |
| Part number | 5047K |
| Items per pack | 1 |
| Label | Accel |
| Manufacturer | Accel |
Catalog
| Feature | High spark delivery for street driven vehicles |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | 5047K |
| UPC | 30999664112 |
| EAN | 30999664112 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | ACCEL |
