Accel . 7141A
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Jegs | 110-7141A | 1 | 1 | 1 @ $120.99 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
ACCEL 7141A 300 Plus Ferro-Spiral Race Wire
Brand: ACCEL
Details
- Provides greater dielectric strength
- Features heavy gauge copper nickel alloy conductor
- Comes with high density, high temperature and silicone insulation
- Feature heat shrinks tubing for protection from heat, abrasion and flying debris
- Excellent corrosion resistance
Listing
| Binding | Automotive |
|---|---|
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Model | 7141A |
| Part number | 7141A |
| Label | ACCEL |
| Manufacturer | ACCEL |
Catalog
| Feature | Provides greater dielectric strength |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | 7141A |
| UPC | 743047071410 |
| EAN | 30999071415 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | ACCEL |