Accel . 5143K
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Jegs | 110-5143K | 1 | 1 | 1 @ $64.99 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
ACCEL 5143K 8 mm Super Stock Black Spiral Wire Set
Brand: ACCEL
Details
- High spark delivery for street driven vehicles
- 450 degree Fahrenheit silicone jacket
- Constructed with a fiberglass braid
- High voltage insulation
- Features a high temperature silicone cover
Listing
| Binding | Automotive |
|---|---|
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Model | 5143K |
| Part number | 5143K |
| Items per pack | 1 |
| Label | Accel |
| Manufacturer | Accel |
Catalog
| Feature | High spark delivery for street driven vehicles |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | 5143K |
| UPC | 743047761793 |
| EAN | 743047761793 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | ACCEL |
Accel 5143K 8mm SuperStock Spiral Wire Set 1987 Impala 5.0L/5.7L
Brand: ACCEL
8mm SuperStock Spiral Wire Set1987 Impala 5.0L/5.7L1987-88 Caprice/Monte Carlo 5.0L/5.7LBlack 8mm Spiral<br>Stainless Steel Spark Plug Terminals<br>Double Silicone Construction<br>Fiberglass Braid<br>Spiral Wound Stainless Steel Alloy Conductor<br>Magnetic Suppression<br>500 Ohms Resistance
Details
- 1987 Impala 5.0L/5.7L
- 1987-88 Caprice/Monte Carlo 5.0L/5.7L
- Black
- 8mm Spiral
- Stainless Steel Spark Plug Terminals
Listing
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
|---|---|
| Product type | AUTO_PART |
| Part number | 5143K |
| Label | Accel |
| Manufacturer | Accel |
Catalog
| Feature | 8mm Spiral |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | 5143K |
| UPC | 30999761798 |
| EAN | 30999761798 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | Accel |