Accel . 5130K
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Jegs | 110-5130K | 1 | 1 | 1 @ $36.99 | |
| 21motorsports.com | 5130K | 1 | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
ACCEL 5130K 8 mm Super Stock Black Spiral Wire Set
Brand: ACCEL
Details
- High spark delivery for street driven vehicles
- 460 degree Fahrenheit silicone jacket
- Constructed with a fiberglass braid
- High voltage insulation
- Features a high temperature silicone cover
Listing
| Binding | Automotive |
|---|---|
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Model | 5130K |
| Part number | 5130K |
| Items per pack | 1 |
| Label | ACCEL |
| Manufacturer | ACCEL |
Catalog
| Feature | High spark delivery for street driven vehicles |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | 5130K |
| UPC | 743047760857 |
| EAN | 743047760857 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | ACCEL |
Accel 5130k 8mm Super Stk Spiral Cust Bk
Brand: ACCEL
Custom Fit Super Stock Spiral Spark Plug Wire Set Black 8mm
Listing
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
|---|---|
| Product type | AUTO_ACCESSORY |
| Part number | 5130K |
| Label | Accel |
| Manufacturer | Accel |
Catalog
| Feature | 8mm Spiral |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | 5130K |
| UPC | 30999760852 |
| EAN | 30999760852 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | Accel |