Accel . 5072K
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Summit Racing | ACC-5072K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $60.91 |
| JC Whitney | A355072K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $63.35 |
| Auto Parts Warehouse | A355072K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $60.91 |
| FinditParts | 10505376 | 1 | 1 | ||
| Jegs | 110-5072K | 1 | 1 | 1 @ $78.58 | |
| 21motorsports.com | 5072K | 1 | 1 | ||
| vividracing.com | 151555391 | 1 | 1 | ||
![]() automotivestuff.com | ACCEL-5072K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $78.58 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
ACCEL 5072K Spark Plug Wires - 8mm Super Stock Spiral CUST BK
Brand: ACCEL
Details
- High spark delivery for street driven vehicles
- 451 degree Fahrenheit silicone jacket
- Constructed with a fiberglass braid
- High voltage insulation
- Features a high temperature silicone cover
Listing
| Binding | Automotive |
|---|---|
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Model | 5072K |
| Part number | 5072K |
| Items per pack | 1 |
| Label | Accel |
| Manufacturer | Accel |
Catalog
| Feature | High spark delivery for street driven vehicles |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | 5072K |
| UPC | 743047760635 |
| EAN | 743047760635 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | ACCEL |
ACCEL 5072K Wire Set
Brand: ACCEL
Custom Fit Super Stock Spiral Spark Plug Wire Set Black 8mm
Details
- Chrysler, Dodge, Jensen,...
- Black Applications: Chrysler...
- 1966-72 All models 440cid...
- 1972 All models 400cid...
- 1959-71 All models 383cid...
Listing
| Binding | Automotive |
|---|---|
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Model | 5072K |
| Part number | 5072K |
| Label | ACCEL |
| Manufacturer | ACCEL |
Catalog
| Feature | 1966-72 All models 440cid... |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | 5072K |
| UPC | 30999760630 |
| EAN | 30999760630 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | Accel |
ACCEL Custom Fit Super Stock Spiral; Spark Plug Wire Set
Brand: ACCEL
Listing
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
|---|---|
| Product type | AUTO_ACCESSORY |
| Part number | 5072K |
| Label | ACCEL |
| Manufacturer | ACCEL |
