Accel . 5041K
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Summit Racing | ACC-5041K | 1 | 1 | ||
| JC Whitney | A355041K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $63.35 |
| Auto Parts Warehouse | A355041K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $60.91 |
| 10404871 | 1 | 1 | |||
| Jegs | 110-5041K | 1 | 1 | 1 @ $85.95 | |
| Pit Stop USA | ACL5041K | 1 | 5 | 1 | 1 @ $85.95 |
| 1055041K | 1 | Factory Shipped | 1 | 1 @ $85.95 | |
| 21motorsports.com | 5041K | 1 | 1 | ||
![]() vividracing.com | 151555358 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $88.10 |
![]() holley.com | 5041K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $78.58 |
| 5041K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $78.58 | |
| 3522353 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $94.00 | |
![]() automotivestuff.com | ACCEL-5041K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $78.58 |
| 001432964 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $84.02 | |
| 5041K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $89.50 | |
| torqued.io | ACC-15041K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $85.95 |
| motoroso.com | BDDP5041K | 1 | 3 | 1 | 1 @ $108.36 |
![]() holley.com | PART # 5041K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $85.95 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Universal Fit Super Stock 8mm Spiral; Spark Plug Wire Set
Brand: ACCEL
Listing
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_CABLE |
| Part number | 5041K |
| Label | ACCEL |
| Manufacturer | ACCEL |
ACCEL 5041K Super Stock Spark Plug Wire Set - 8mm - Universal - Black Wire with Black 90 Degree Boots
Brand: ACCEL
Details
- 500 Ohms/ft Of Resistance
- 550 F Rated Silicone Jacket
- Stainless Steel Plug Terminals
- High RFI Suppression For Street And Strip Use
- Universal And Import Coverage
Listing
| Binding | Automotive |
|---|---|
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | ELECTRONIC_WIRE |
| Model | 5041K |
| Part number | 5041K |
| Items per pack | 1 |
| Label | ACCEL |
| Manufacturer | ACCEL |
Catalog
| Feature | Double silicone construction around a fiberglass braid |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | 5041K |
| UPC | 743047664063 |
| EAN | 30999664068 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | ACCEL |


