Panacea 4 " W x 4 " H x 0.6 " Dia, Steel Black Plant Bracket (85811). More details: Color: Black Material: Steel Desi...
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 14578280 | -2 | 1 @ $2.99 | |||
| Life and Home | 42896323 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $5.51 |
| 85811 | 1 | 275 | 1 | 1 @ $2.49, 48 @ $2.41, 100 @ $2.36 | |
![]() hatchethardware.com | 42896323 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $4.99 |
![]() Zoro | G2717048 | 1 | 1 | 1 @ $7.99 | |
| Ace Hardware | 7327018 | 1 | 1 | 1 @ $4.99 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Panacea Plant Bracket 4 " W X 4 " H X 0.6 " D Steel Black
Brand: Panacea Products
Listing
| Product group | Lawn & Patio |
|---|---|
| Product type | OUTDOOR_LIVING |
| Part number | 85811 |
| Label | Panacea Products |
| Manufacturer | Panacea Products |
Catalog
| Feature | \u2022Size : 4 W x 4 H x 0.6 D |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 85811 |
| UPC | 93432858110 |
| EAN | 93432858110 |
| Product group | Lawn & Patio |
| Product type | OUTDOOR_LIVING |
| Manufacturer | Panacea Products |
Panacea Plant Bracket 4 " W X 4 " H X 0.6 " D Steel Black
Brand: Panacea Products
Listing
| Product group | Lawn & Patio |
|---|---|
| Product type | OUTDOOR_LIVING |
| Part number | 85811 |
| Label | Panacea Products |
| Manufacturer | Panacea Products |
Catalog
| Feature | \u2022Size : 4 W x 4 H x 0.6 D |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 85811 |
| UPC | 93432858110 |
| EAN | 93432858110 |
| Product group | Lawn & Patio |
| Product type | OUTDOOR_LIVING |
| Manufacturer | Panacea Products |
Panacea Black Steel 4 in. H Sturdy Plant Hook
Brand: Panacea
Details
- Size : 4" W x 4" H x 0.6" D
- Color : Black
- Study steel design for hanging plants
- To hang planted baskets on the wall
Listing
| Product group | Lawn & Patio |
|---|---|
| Product type | OUTDOOR_LIVING |
| Model | 85811 |
| Part number | 85811 |
| Items per pack | 1 |
| Label | Panacea Products |
| Manufacturer | Panacea Products |
Catalog
| Feature | \u2022Size : 4 W x 4 H x 0.6 D |
|---|---|
| Category | Patio, Lawn & Garden |
| MPN | 85811 |
| UPC | 93432858110 |
| EAN | 795871003099 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | BUILDING_MATERIAL |
| Manufacturer | Panacea Products |
Panacea Black Steel 4 in. H Sturdy Plant Hook
Brand: Panacea
85811 Color: Black, Size: 5.6" H x 0.8" W x 6.5" D Features: -Hanging plant bracket will hold baskets, wind chimes or bird feeders. -Hardened steel construction creates a durable hook and the color offers a vivid and classic finish. -Mount this bracket to a post or wall with the two included screws. -Powder-coated for added durability. -Study steel design for hanging plants. -To hang planted baskets on the wall. Material: -Metal. Material Details: -Steel. Shape: -Novelty. Dimensions: Size 5.6" H x 0.8" W x 6.5" D - Overall Height - Top to Bottom: -5.6". Size 5.6" H x 0.8" W x 6.5" D - Overall Width - Side to Side: -0.8". Size 5.6" H x 0.8" W x 6.5" D - Overall Depth - Front to Back: -6.5". Size 5.6" H x 0.8" W x 6.5" D - Overall Product Weight: -0.5 lbs. Size 5.6" H x 0.8" W x 8.5" D - Overall Depth - Front to Back: -8.5".
Details
- Size : 4" W x 4" H x 0.6" D
- Color : Black
- Study steel design for hanging plants
- To hang planted baskets on the wall
Listing
| Product group | Lawn & Patio |
|---|---|
| Product type | PLANTER |
| Part number | 85811 |
| Items per pack | 1 |
| Label | PANACEA PRODUCTS |
| Manufacturer | PANACEA PRODUCTS |

