Fanimation BPD1A 22 Inch Blade Wide Oval Composite Bamboo
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Home Perfect | FAMBPD1A | 1 | -2 | 1 | 1 @ $285.98 |
| 7473105 | 1 | 36 | 1 | 1 @ $314.98 | |
| P515003 | 1 | 1 | 1 @ $314.98 | ||
![]() beeslighting.com | BPD1A | 1 | 36 | 1 | |
![]() jacobson-electric.net | 132783 | 1 | 35 | 1 | 1 @ $314.98 |
| shopbbclighting.com | 091729 | 1 | 1 | 1 @ $267.73 | |
![]() crestlighting.com | 953265 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $314.98 |
![]() hagenslighting.com | 629842 | 1 | 35 | 1 | 1 @ $299.23 |
| brecherslighting.com | BPD1A | 1 | 34 | 1 | 1 @ $314.98 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Fanimation BPD1A Wide Oval Composite Bamboo Blade, 22-Inch, Antique, Set of 5
Brand: Fanimation
Details
- This item has 22" wide oval composite woven bamboo blades
- This item has 52" blade sweep
- Made in CHINA
- Antique finish
- Recommended for use in wet locations
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Model | BPD1A |
| Part number | BPD1A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Fanimation |
| Manufacturer | Fanimation |
Catalog
| Feature | This item has 22" wide oval composite woven bamboo blades |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | BPD1A |
| UPC | 840506042896 |
| EAN | 840506042896 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Manufacturer | Fanimation |
Fanimation BP Series Composite Wet Location Blades Blades in Natural
Brand: Fanimation
Accessories Blades in Natural from the BP Series Composite Wet Location Blades Collection by Fanimation.
Listing
| Product group | Home |
|---|---|
| Product type | HOME_BED_AND_BATH |
| Model | BPD1A |
| Part number | BPD1A |
| Label | Fanimation |
| Manufacturer | Fanimation |
Fanimation Fans Fanimation Bpd1a 22 Inch Plastic Blade - Set Of 5 Antique
Brand: Fanimation
22 wide oval composite woven bamboo blades 52 blade sweep Antique finish Sold in sets of five Recommended for use in wet locations
Listing
| Product group | Home Improvement |
|---|---|
| Product type | HOME_LIGHTING_ACCESSORY |
| Part number | BPD1A |
| Label | Fanimation Fans |
| Manufacturer | Fanimation Fans |
Fanimation - 22in. Plastic Fan Blade BPD1A
Brand: Fanimation
Fanimation - 22in. Plastic Fan Blade BPD1A The delicate, curved beveled glass allows for maximum light to shine through.
Listing
| Product group | Home Improvement |
|---|---|
| Product type | HOME_LIGHTING_ACCESSORY |
| Part number | BPD1A |

