<p><b>Key Features and Benefits:</b></p> <ul> <li><b>Digital connectivity</b><br />IT can be fully loaded with the set of connections.</li> <li><b>Immersive 3D</b><br />You can have enjoyable and comfortable 3D experience in the classroom or office.</li> <li><b>Network support and control</b><br />It managers and tech teams can manage the IN3136a remotely.</li> </ul> <p><b>What's Included:</b></p> <ul> <li>InFocus IN3136a</li> <li>Remote control</li> <li>VGA cable</li> </ul>
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Walmart | 41527237 | 1 | 1 | 1 @ $825.12 | |
![]() divinelighting.com | SPX_15018 | 1 | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Infocus 4500 Lumens WXGA DLP Projector - HDTV IN3136A
Brand: InFocus
Add a high-powered IN3136a WXGA network projector to your meeting room or classroom for a price that will fit your tight budget. You'll get incredible widescreen image quality and smooth video playback through its two HDMI ports, including one with MHL compatibility. Easily manage the IN3136a over the network and easily install it with AMX and Crestron room control systems. InFocus and the InFocus logo are registered trademarks of InFocus Corporation.
Details
- WXGA (1280 x 800) native resolution
- Superb value for tight budgets
- 4500 lumens
- 8000:1 contrast ratio
- 1.5x optical zoom
Listing
| Binding | Office Product |
|---|---|
| Product group | Office Product |
| Product type | VIDEO_PROJECTOR |
| Model | IN3136A |
| Part number | IN3136A |
| Label | In Focus |
| Manufacturer | In Focus |
Catalog
| Feature | Native Resolution:1366 x 768 |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | IN3136A |
| UPC | 797212981349 |
| EAN | 797212981349 |
| Product group | Office Product |
| Product type | AUDIO_OR_VIDEO |
| Manufacturer | In Focus |
