The Arrow Fastener 0.5 oz. All-Purpose Clear Glue Stick (24-Pack) is ideal for hobbies. The glue sticks can be used on leather, wood, fabric, ceramics and plastics and feature a set time of 30 - 60 seconds. The glue is transparent when dry and is moisture resistant.
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 100121929 | 1 | 1 @ $5.97 | |||
| MCM Electronics | 21-8710 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $5.99 |
| Do It Best | 367613 | 1 | 1 | ||
![]() Radwell | BAP5-4 | 1 | 1 | ||
![]() Resourceful Supply | BAP5-4 | 1 | 1 | 1 @ $8.49 | |
| G7784998 | 1 | 1 | 1 @ $9.23 | ||
| Life and Home | 41496453 | 1 | 1 | ||
![]() Hardware and Tools | EDDA-2289 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $9.09 |
| BAP5-4 | 1 | 4-6 Weeks Factory Lead Time | 1 | 1 @ $4.60 | |
| Jugenheimer | JI367613 | 1 | Contact Us For Availability | 1 | |
| BAP5-4 | 1 | -2 | 1 | ||
| Newark | 64M0828 | 1 | 1 | 1 @ $0.00 | |
| AmazonSC | B011NP61XK | 1 | 1 | 1 @ $36.18 | |
| National Supply Network | 367613 | 1 | 1 | ||
![]() Zoro | G801294032 | 1 | 1 | 1 @ $17.03 | |
![]() simsupply.com | 367613 | 1 | 195 | 1 | 1 @ $15.37 |
![]() Hardware and Tools | ULCB-9203 | 1 | 1 | 1 @ $8.99 | |
![]() unbeatablesale.com | JNSN14870 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $11.08 |
| hanessupply.com | BAP5-4-10155 | 1 | 1 | 1 @ {{price.USD.default}} | |
| 147059 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $0.97 | |
| stellarindustrial.com | ARROW BAP5-4 | 1 | 1 | ||
| Toolbox Supply | 11488573 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $11.97 |
| ARRBAP5-4 | 1 | 1 | 1 @ $4.78 | ||
![]() simsupply.com | 367613 BUNDLE 6 | 1 | 11 | 1 | 1 @ $51.83 |
![]() Platt.com | 2104021 | 1 | 1 | 1 @ $9.19 | |
![]() Zoro | G907678309 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $77.34 |
| 82616350 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $14.67 | |
![]() hatchethardware.com | 41496453 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $7.59 |
![]() hardwareandmoreee.com | 184758 | 1 | 12 | 1 | 1 @ $6.39 |
![]() toolschest.com | JNSN14870 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $11.49 |
| GO6777734 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $9.65 | |
![]() zaynesolutions.com | 6777734 | 1 | 48 | 1 | 1 @ $9.64 |
| 6777734 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $10.99 | |
![]() pioneergeneralstore.com | 6777734 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $7.77 |
| FTS-KX6000010 | 1 | 1 | 1 @ $9.14 | ||
| Ace Hardware | 2496859 | 1 | 1 | 1 @ $6.99 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Arrow Fastener BAP5-4 All Purpose Glue Sticks, 4-Inch, 24-Pack
Brand: Arrowroot Standard Direct
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Model | BAP5-4 |
| Part number | ARRBAP5 |
| Items per pack | 1 |
| Label | Arrow Fastener |
| Manufacturer | Arrow Fastener |
5 Pack Arrow Fastener BAP5-4 4" x 1/2" All Purpose Clear Hot Melt Glue Sticks 24 per Package
Brand: Arrow Fastener
Arrow's 4-inch All Purpose Glue Stix are great for crafts, hobbies, and general repairs. Use them for woodworking, ceramics, leather, canvas, fabrics, cardboard, plastics, metal, etc. Press the surfaces together within 15 seconds; the glue sets in 30 to 60 seconds
Details
- Scored at 2" for 2" thumb model glue guns
- 24 Stix per Pack
- Glue can be Used w/TR550 and other Arrow Glue Guns
- Press the surfaces together within 15 seconds
- Sets in 30 to 60 seconds
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Part number | BAP5-4 |
| Label | Arrow Fastener |
| Manufacturer | Arrow Fastener |
Catalog
| Feature | Scored at 2" for 2" thumb model glue guns |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | BAP5-4 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Arrow Fastener |
Arrow Fastener BAP5-4 4" x 1/2" All Purpose Clear Hot Melt Glue Sticks 24 per Package
Brand: Arrow
4" All Purpose Glue Stick 24PK
Details
- 4" All Purpose Glue Stick 24PK
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HARDWARE |
| Model | BAP5-4 |
| Part number | BAP5-4 |
| Label | Arrow Fastener |
| Manufacturer | Arrow Fastener |
Catalog
| Feature | Scored at 2" for 2" thumb model glue guns |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | BAP5-4 |
| UPC | 790550001052 |
| EAN | 790550001052 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HARDWARE |
| Manufacturer | Arrow Fastener |
24 Pack Arrow Fastener BAP5-4 4" x 1/2" All Purpose Clear Hot Melt Glue Sticks 24 per Package
Brand: Arrow Fastener
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Model | BAP5-4 |
| Part number | BAP5-4 |
| Label | Arrow Fastener |
| Manufacturer | Arrow Fastener |
Catalog
| Feature | Scored at 2" for 2" thumb model glue guns |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | BAP5-4 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Arrow Fastener |
6 Pack Arrow Fastener BAP5-4 4" x 1/2" All Purpose Clear Hot Melt Glue Sticks 24 per Package
Brand: Arrow Fastener
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Model | BAP5-4 |
| Part number | BAP5-4 |
| Label | Arrow Fastener |
| Manufacturer | Arrow Fastener |
Catalog
| Feature | Scored at 2" for 2" thumb model glue guns |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | BAP5-4 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Arrow Fastener |
Arrow Fastener 0.5 in. Dia. x 4 in. L All Purpose Glue Sticks Clear 24 pk
Brand: Arrow Fastener
Listing
| Product group | Art and Craft Supply |
|---|---|
| Product type | ART_AND_CRAFT_SUPPLY |
| Part number | BAP5-4 |
| Label | Arrow Fastener |
| Manufacturer | Arrow Fastener |
Arrow Fastener BAP5-4 4" All Purpose Glue Sticks 24 Count
Brand: Arrow Fastener
Catalog
| Feature | Scored at 2" for 2" thumb model glue guns |
|---|---|
| Category | Arts, Crafts & Sewing |
| MPN | BAP5-4 |
| UPC | 79055000105 |
| EAN | 79055000105 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Arrow Fastener |
24CT 4x1/2 Glue Sticks
Brand: Arrow Fastener
24CT 4x1/2 Glue Sticks
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | BISS |
| Part number | BAP5-4 |
| Label | Arrow Fastener Co Llc |
| Manufacturer | Arrow Fastener Co Llc |
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 10<b>Order Unit:</b> Pack of\xa024 |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | BAP5-4 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Arrow Fastener Co Llc |
ARROW FASTENER BAP5-4 4 ALL PURPOSE GLUE STICKS 24 PER PACK 30-60 SEC SET TIME (100 pieces)
Brand: Arrow
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 100<b>Order Unit:</b> Pack of\xa024 |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | BAP5-4 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | ARROW FASTENER |
24CT 4x1/2 Glue Sticks
Brand: Arrow Fastener
24CT 4x1/2 Glue Sticks
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | BISS |
| Part number | BAP5-4 |
| Label | Arrow Fastener Co Llc |
| Manufacturer | Arrow Fastener Co Llc |
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 5<b>Order Unit:</b> Pack of\xa024 |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | BAP5-4 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Arrow Fastener Co Llc |
All-Purpose Glue Stix
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | BISS |
| Part number | BAP5-4 |
| Label | Arrow |
| Manufacturer | Arrow |

.jpg)










