Antistatic Equipment Wipes
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| MCM Electronics | 21-18605 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $6.99 |
![]() Zoro | G9749435 | 1 | 1 | 1 @ $11.78 | |
| Digi-Key | CL610-ND | 36 | 36 | 36 @ $6.78 | |
| MMMCL610 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $8.97 | |
![]() Newark | 31AC5167 | 36 | 36 | 1 @ $12.14 | |
![]() PCNation | C66489 | 1 | In Stock | 1 | 1 @ $14.21 |
![]() Office Dealer | MMMCL610 | 1 | 1027 | 1 | 1 @ $10.00 |
| Beach Audio | 340197 | 1 | 1 | ||
| MMMCL610 | 1 | 1 | 1 @ $16.19 | ||
![]() Zoro | G8898747 | 1 | 1 | 1 @ $329.83 | |
| 1324412 | 1 | 82 units In Stock | 1 | 1 @ $14.00 | |
![]() bluedogsupplies | MMMCL610 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $9.35 |
![]() Digi-Key | 7693378 | 1 | 1004 | 1 | 1 @ $14.11, 10 @ $12.89, 25 @ $12.12, 50 @ $11.05, 100 @ $10.89, 250 @ $10.74, 500 @ $10.05 |
| sustainablesupply.com | C2670953 | 1 | Add to Cart | 1 | 1 @ $13.47 |
![]() Maxedbuy | CL610 | 1 | 1 | ||
| 021200-52565 | 80 | 80 | 1 @ $8.24 | ||
![]() simsupply.com | USS-MMMCL610 | 1 | 42 | 1 | 1 @ $11.65 |
| Office Specialties | CL610 | 1 | 1 | ||
![]() unbeatablesale.com | AZRMMMCL610 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $8.88 |
| THMNCL610 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $18.99 | |
![]() National Supply Network | B1000821 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $57.61 |
| Becauze | CL610 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $20.95 |
| THMNCL610 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $19.49 | |
![]() Beach Audio | 18072313 | 1 | 51 | 1 | 1 @ $20.05 |
![]() Zoro | G3592892 | 1 | 1 | 1 @ $10.09 | |
| 6_CL610_1 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $20.00 | |
![]() supplyclinic.com | CL610 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $11.72 |
![]() foodservicedirect.com | 21220163 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $27.95 |
| AH2102 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $18.03 | |
![]() Global Industrial | WBB1000821 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $32.95 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
3M Antistatic Wipes, 80-Count Canister, Safe for Use on Most Electronic Devices (CL610)
Brand: 3M
Details
- Non-abrasive and safe for use on delicate surfaces like LCD screens and DVD media
- Pre-moistened, anti-static wipes for electronic equipment and media
- 80-count canister.
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | Speakers |
| Product type | SURFACE_CLEANING_WIPE |
| Model | CL610 |
| Part number | CL610 |
| Items per pack | 1 |
| Label | 3M |
| Manufacturer | 3M |
MMMCL610 - 3m Electronic Equipment Cleaning Wipes
Brand: 3M
Keep your expensive equipment clean and dust-free. Premoistened, antistatic, nonabrasive wipes are safe to use on electronic equipment and delicate surfaces including LCD screens and DVD media. Wipes come in a canister, keeping them moist and allowing for quick and easy dispensing. Towel/Wipe Type: Wet Wipes; Application: General Purpose; Applicable Material: Chrome; Metal; Painted Surfaces; Plastic; Wood; Material(s): Cloth.
Details
- Applicable Material - Chrome, Metal, Painted Surfaces, Plastic, Wood
- Application - General Purpose
- Catalog Publishing Type - Towels & Wipes-Unscented 2
- Color(s) - White
- Coupon Cannon - 03-13-09
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Home |
| Product type | SURFACE_CLEANING_WIPE |
| Model | CL610 |
| Part number | CL610 |
| Items per pack | 1 |
| Label | 3M |
| Manufacturer | 3M |
ELECT CLEANING WIPES
Catalog
| Category | Health & Personal Care |
|---|---|
| MPN | CL610 |
| Manufacturer | 3M |
3M Electronic Equipment Cleaning Wipes 80/Pkg
Brand: 3M
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Home |
| Product type | HOME |
| Model | CL610 |
| Part number | MMMCL610 |
| Items per pack | 1 |
| Label | 3m |
| Manufacturer | 3m |
3M Antistatic Wipes WIPES,ANTISTATIC,80/TB,WE
Brand: MMM C
Listing
| Binding | Office Product |
|---|---|
| Product group | Office Product |
| Product type | OFFICE_PRODUCTS |
| Part number | CL610 |
| Label | 3m |
| Manufacturer | 3m |
Catalog
| Feature | Receive within 1-5 Business Days! |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | CL610 |
| UPC | 21200525650 |
| EAN | 21200525650 |
| Product group | Office Product |
| Product type | OFFICE_PRODUCTS |
| Manufacturer | 3m |
Electronic Equipment Cleaning Wipes, 5 1/2 X 6 3/4, White, 80/Canister
Catalog
| Category | Health & Personal Care |
|---|---|
| MPN | CL610 |
| Manufacturer | 3M |
Electronic Equipment Cleaning Wipes 80/pkg-
Brand: 3M
Premoistened antistatic wipes remove static and cut through grime and grease. Excellent for cleaning shared work areas. Wipes are safe to use on various surfaces including wood, metal, plastic, chrome and painted surfaces.
Details
- 3M
Listing
| Binding | Office Product |
|---|---|
| Product group | Home |
| Product type | HOME |
| Part number | CL610 |
| Items per pack | 1 |
| Label | 3M |
| Manufacturer | 3M |
Catalog
| Feature | 3M |
|---|---|
| Category | Health & Household |
| MPN | CL610 |
| UPC | 21200525650 |
| EAN | 21200525650 |
| Product group | Wireless |
| Product type | OFFICE_PRODUCTS |
| Manufacturer | 3m |
3M CL610 Electronic Equipment Cleaning Wipes, 5-1/2-Inch x6-3/4-Inch, 80 Count
Brand: 3M
Keep your expensive equipment clean and dust-free. Premoistened, antistatic, nonabrasive wipes are safe to use on electronic equipment and delicate surfaces including LCD screens and DVD media. Wipes come in a canister, keeping them moist and allowing for quick and easy dispensing.
Details
- Sold as 1 EA.
- Premoistened, antistatic, nonabrasive wipes are safe to use on electronic equipment and delicate surfaces including LCD screens and DVD media.
- Wipes come in a canister, keeping them moist and allowing for quick and easy dispensing.
3M Electronic Equipment Cleaning Wipes, 5-1/2 x 6-3/4, White, 80/Canister
Brand: 3M
Catalog
| Feature | Keep your expensive equipment clean and dust-free. |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | CL610 |
| UPC | 640206546379 |
| EAN | 640206546379 |
| Product group | BISS |
| Product type | LAB_SUPPLY |
| Manufacturer | 3M |
3M CL610 Antistatic Wipes, 80 Count Canister, 5inch * 7inch
Brand: 3M
Details
- Made in china
- Manufactured by 3M office products
- Product type: 3M antistatic wipes
- Package Dimensions: 3.25" L x 3.25" W x 6.5" H
3M (CL610) Antistatic Wipes CL610
Brand: 3M
Catalog
| Feature | Unit of Measure = Cans |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | CL610 |
| Product group | BISS |
| Product type | LAB_SUPPLY |
| Manufacturer | 3M |
3M - Electronic Equipment Cleaning Wipes, 5 1/2 x 6 3/4, White, 80/Canister CL610 (DMi EA by 3M
Brand: 3M
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | Health and Beauty |
| Product type | HEALTH_PERSONAL_CARE |
| Model | CL610 |
| Part number | CL610 |
| Items per pack | 1 |
| Label | 3M |
| Manufacturer | 3M |















