STARRETT . F190A
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 6NAY3 | 1 | 39 | 1 | 1 @ $63.75 | |
| G3718206 | 1 | 86 | 1 | 1 @ $60.49 | |
| 1-855-64623 | 1 | 1 | 1 | 1 @ $60.00 | |
| AE9XAQ | 1 | 1 | 1 @ $98.22 | ||
| STAF190A | 1 | 1 | 1 @ $55.37 | ||
| sustainablesupply.com | C1288683 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $63.19 |
| Newark | 85K2699 | 1 | 1 | 1 @ $60.00 | |
| hanessupply.com | F190A-13162 | 1 | 1 | ||
| globaltestsupply.com | F190A | 1 | 2 to 3 Weeks | 1 | |
| stellarindustrial.com | STARR F190A | 1 | 1 | ||
![]() simsupply.com | ZO-G3718206 | 1 | 57 | 1 | 1 @ $68.15 |
| QLLR6060 | 1 | Out of stock | 1 | 1 @ $58.59 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Starrett F190A Little Giant Jack Screw - Jack Only, with Fine-Adjusting Screw - 2-1/4-3-3/8-inch (57-85mm) Range, 1-1/4-inch (32mm) Base Diameter
Brand: Starrett
Details
- 40-pitch screw
- Range: 2-1/4 - 3-3/8-inch / 57-85mm
- Jack Base Diameter: 1-1/4-inch / 32mm
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS Basic |
| Product type | MATERIAL_HANDLING |
| Model | F190A |
| Part number | F190A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Starrett |
| Manufacturer | Starrett |
Catalog
| Feature | F190 has a 40-pitch screw |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | F190A |
| UPC | 49659646238 |
| EAN | 49659646238 |
| Product group | BISS |
| Product type | MATERIAL_HANDLING |
| Manufacturer | Starrett |
Jack Screw, Fine Adj, 2-1/4 to 3-3/8 In
Listing
| Product group | Home Improvement |
|---|---|
| Product type | SCREWS |
| Part number | F190A |
| Label | Starrett |
| Manufacturer | Starrett |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | F190A |
| UPC | 94714720569 |
| EAN | 94714720569 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HARDWARE |
| Manufacturer | Starrett |
