High-Velocity Industrial Fan, Non-Oscillating, Voltage 115V AC, Motor HP 1/8 hp, Fan Mounting Location Ceiling, Wall, Sound Level 55/56 dBA, Hz 60 Hz, Watts 95, Height 12 in, Width 14 in
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| G0947477 | 1 | 1 | 1 @ $244.99 | ||
![]() Amazon | B077Z99CBM | 1 | 1 | 1 @ $233.00 | |
![]() Global Industrial | WBB3081928 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $330.95 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Patterson Fan Bully Fan F10A, Hard Plastic, Blue
Brand: Patterson Fan
Details
- Personal cooling fan with air throw up to 40'
- 2 Speed low/high switch
- Industrial fan for work station
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | F10A |
| Part number | F10A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Patterson Fans - |
| Manufacturer | Patterson Fans - |
Catalog
| Feature | "Personal cooling fan with air throw up to 30'" |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | F10A |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | Patterson Fans - |
