Timing Chain Set
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| JC Whitney | GAT38185K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $122.65 |
| Auto Parts Warehouse | GAT38185K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $122.78 |
![]() StockWise Auto | GAT-38185K | 1 | 1 | 1 @ $89.09 | |
| G8904924 | 1 | 1 | 1 @ $144.95 | ||
![]() FinditParts | 3755314 | 1 | -2 | 1 | |
| Jegs | 465-38185K | 1 | 1 | 1 @ $376.99 | |
![]() Zoro | G5758625 | 1 | 1 | 1 @ $143.99 | |
| National Supply Network | B2446506 | 1 | 1 | ||
| 21motorsports.com | 38185K | 1 | 1 | ||
| vividracing.com | 154424828 | 1 | 1 | ||
![]() autopartsandstuff.com | 38185K | 1 | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Gates 38185K Solution Kit
Brand: Gates
Details
- Designed to solve OEM design issues or problematic drives
- Broad vehicle coverage
- Included multi-ribbed belt with premium EPDM construction, related tensioners and idlers
- See Gates On-line Application Catalog for specific vehicle solutions
Listing
| Binding | Automotive |
|---|---|
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Model | 38185K |
| Part number | 38185K |
| Items per pack | 1 |
| Label | Gates |
| Manufacturer | Gates |
Catalog
| Feature | GATES RUBBER PRODUCTS 38185K SOLUTION KIT |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | 38185K |
| UPC | 770075525394 |
| EAN | 770075525394 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | Gates |



