Interstate Pneumatics . B100A
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| B100A | 37 | -2 | 1 | 1 @ $4.10 | |
![]() usmegastore.com | B100A | 1 | -2 | 1 | 1 @ $3.76 |
![]() Zoro | G404387957 | 2 | 2 | 1 @ $7.17 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Interstate Pneumatics B100A 1/4 Inch Adjustable Automotive Pocket Blow Gun
Brand: Interstate Pneumatics
This lightweight yet durable pocket blow gun attaches to your air line for cleaning machinery or quickly clearing dust and debris from your work place. This air blow gun clips conveniently onto your shirt pocket.
Details
- 4.5 inch long compact easy to handle design and Durable Aluminum body construction
- Non-slip grip knurling on tip and Convenient pocket clip
- Adjustable air pressure knob
- Inlet Connection: 1/4 inch Automotive | Max. Operating Pressure (PSI): 175
- Body Material: Anodized Aluminum | Color: Black
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Model | B100A |
| Part number | B100A |
| Label | Interstate Pneumatics |
| Manufacturer | Interstate Pneumatics |
Catalog
| Category | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| MPN | B100A |
| Manufacturer | Interstate Pneumatics |

