180MM T.B. Vegas Quad High Performance Case Fan with 4 Color LED
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() MCM Electronics | 83-16917 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $24.99, 10 @ $23.94 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Enermax T.B.Vegas Quad UCTVQ18A - Case Fan - 180 mm
Brand: Enermax
Listing
| Binding | Personal Computers |
|---|---|
| Product group | Speakers |
| Product type | HEADPHONES |
| Model | UCTVQ18A |
| Part number | UCTVQ18A |
| Label | ENERMAX |
| Manufacturer | ENERMAX |
Catalog
| Feature | UCTVQ18A |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | UCTVQ18A |
| EAN | 4713157732514 |
| Product group | PC Accessory |
| Product type | COMPUTER_COOLING_DEVICE |
| Manufacturer | ENERMAX |
Enermax T.B.Vegas Quad 18cm Cooling Fan (UCTVQ18A)
Brand: Enermax
Details
- 18/20cm giant fan for better cooling performance
- Shift Speed Control providing 3 cooling modes
- Blue/Red/Green/White 4-color LED with 6 lightening modes
- Vortex frame design concentrating airflow to cool hotspot
- Focus blades centering the light to increase brightness
Listing
| Binding | Personal Computers |
|---|---|
| Product group | Personal Computer |
| Product type | COMPUTER_COOLING_DEVICE |
| Model | UCTVQ18A |
| Part number | UCTVQ18A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Enermax |
| Manufacturer | Enermax |
Catalog
| Feature | 18/20cm giant fan for better cooling performance |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | UCTVQ18A |
| UPC | 816163005987 |
| EAN | 816163005987 |
| Product group | Personal Computer |
| Product type | COMPUTER_COOLING_DEVICE |
| Manufacturer | Enermax |