120MM TwisterStorm High Performance PWM Case Fan
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() MCM Electronics | 83-16916 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $16.99, 10 @ $16.99 |
| B00UFCVPA2 | 1 | 1 | |||
| Newark | 53Y1542 | 1 | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Enermax 120120Twister Storm, UCTS12A
Listing
| Binding | Personal Computers |
|---|---|
| Product group | PC Accessory |
| Product type | COMPUTER_COOLING_DEVICE |
| Model | UCTS12A |
| Part number | UCTS12A |
| Label | Enermax |
| Manufacturer | Enermax |
Catalog
| Category | Everything Else |
|---|---|
| MPN | UCTS12A |
| EAN | 4713157733368 |
| Product group | PC Accessory |
| Product type | COMPUTER_COOLING_DEVICE |
| Manufacturer | Enermax |
Enermax Twister Storm 120mm High Static Pressure Twister Bearing 3,500 RPM Case Fan with Smart Shift Speed Control Providing 3 Speed Modes, UCTS12A
Brand: Enermax
Details
- Air flow - 72.46 CFM. Noise level - 25.0 decibels
Listing
| Binding | Personal Computers |
|---|---|
| Product group | Personal Computer |
| Product type | COMPUTER_COOLING_DEVICE |
| Model | UCTS12A |
| Part number | UCTS12A |
| Label | Enermax |
| Manufacturer | Enermax |
Catalog
| Feature | Enermax Twister storm |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | UCTS12A |
| UPC | 816163006984 |
| EAN | 816163006984 |
| Product group | Personal Computer |
| Product type | COMPUTER_COOLING_DEVICE |
| Manufacturer | Enermax |