Samsung DC67-00639A Drain Hose (AP5622837) - AppliancePartsPros.com
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| AP5622837 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $96.58 | |
| searspartsdirect.com | DC67-00639A | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 33AC2536 | 1 | 1 | 1 @ $107.56 | |
![]() midwestapplianceparts.com | DC67-00639A-SAM-P | 1 | -2 | 1 | 1 @ $79.55 |
| DC67-00639A | 1 | -2 | 1 | 1 @ $94.44 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
SAMSUNG OEM Original Part: DC67-00639A Washer Hudson Drain Hose
Brand: SAMSUNG
SAMSUNG OEM Original Part: DC67-00639A Washer Hudson Drain Hose …
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HARDWARE_TUBING |
| Model | DC67-00639A |
| Part number | DC67-00639A |
| Label | Samsung |
| Manufacturer | Samsung |
Samsung DC67-00639A Hose-Drain(O)
Brand: SAMSUNG
Details
- This Is An O.E.M. Authorized Part
- Fits With Various Samsung Brand Models
- Oem Part Dc67-00639A
- From The Brand Name: Samsung
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | MAJOR_HOME_APPLIANCES |
| Model | DC67-00639A |
| Part number | DC67-00639A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Samsung |
| Manufacturer | Samsung |
Catalog
| Feature | This is an O.E.M. Authorized part |
|---|---|
| Category | Appliances |
| MPN | DC67-00639A |
| UPC | 95225496943 |
| EAN | 95225496943 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | MAJOR_HOME_APPLIANCES |
| Manufacturer | Samsung |
DC67-00639A - DRIAN Hose
Brand: GVI
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | MAJOR_HOME_APPLIANCES |
| Part number | DC67-00639A |
| Items per pack | 1 |
| Label | SAMSUNG GVI |
| Manufacturer | SAMSUNG GVI |

