25cc ink bottle, Angled dropper style tip for easy refilling, Alcohol-based ink is permanent, non-toxic, and dries acid-free
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Walmart | 42798276 | 1 | 1 | 1 @ $14.98 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Copic Markers YR61-Various Sketch Refill, Yellowish Skin Pink
Brand: Copic
Details
- Model Number: Vrf-Yr61V
- Country Of Origin: Japan
- Package Weight: 0.218749967967609 Pounds
- Package Dimensions: 4.75" L X 2.0" W X 1.0" H
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Art and Craft Supply |
| Product type | HOME |
| Model | VRF-YR61V |
| Part number | VRF-YR61V |
| Items per pack | 1 |
| Label | Copic Marker |
| Manufacturer | Copic Marker |
Catalog
| Feature | Various ink refills are available in all 358 colors and are compatible with all marker styles |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | VRF-YR61V |
| UPC | 999994442746 |
| EAN | 4511338009819 |
| Product group | Art and Craft Supply |
| Product type | WRITING_INSTRUMENT |
| Manufacturer | Copic Marker |
Copic Various Ink Refill: Yellowish Skin Pink
Brand: Copic
<p>When you see streaking in your work, it's time to refill your marker. One bottle of Copic Various ink will refill a Ciao marker 13 times, Sketch 8-10 times, Copic 7-9 times, or Wide markers 5-6 times. Simply match the color number with your marker color number; each ink will refill any of Copic's marker lines. The bottles are easy to use, either with the handy booster, or by dabbing the ink directly onto the nib. Use Copic tweezers to remove the nib, making refilling even faster.</p><p><b>Features:</b><ul><li>3 year Guaranteed Shelf-Life</li><li>300+ colors (Includes over 40 Gray Tones)</li><li>Alcohol Based Inks</li><li>Guaranteed Color Consistency</li><li>Custom Mix colors</li><li>Permanent</li><li>Universal Colors</li><li>Measures Marked on Bottle</li><li>Angled Tip for Easy Application</li><li>Non-toxic, Dries Acid-Free</li><li>Photocopy Safe (won't dissolve toner)</li><li>Empty Bottles Available</li><li>Cleans up with Rubbing Alcohol</li></ul></p>
Listing
| Product group | Home |
|---|---|
| Product type | MISC_OTHER |
| Model | VRF-YR61V |
| Part number | REFILL-YR61 |
| Label | Copic |
| Manufacturer | Copic |