Copic Various Ink Refill For Sketch & Ciao Markers-Cadmium Orange
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Walmart | 42800465 | 1 | 1 | 1 @ $8.94 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Copic Markers YR07-Various Sketch, Cadmium Orange
Brand: Copic
Details
- Angled, dropper style tip for easy refilling of markers
- Colored and numbered caps for easy marker matching
- Guaranteed color consistency with every 25-cc bottle
- Alcohol-based ink is permanent and non-toxic; dries acid-free
- Available in cadmium orange color
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Art and Craft Supply |
| Product type | HOME |
| Model | VRF-YR07V |
| Part number | VRF-YR07V |
| Items per pack | 1 |
| Label | Copic Marker |
| Manufacturer | Copic Marker |
Catalog
| Feature | Various ink refills are available in all 358 colors and are compatible with all marker styles |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | VRF-YR07V |
| UPC | 999994019115 |
| EAN | 999994019115 |
| Product group | Art and Craft Supply |
| Product type | WRITING_INSTRUMENT |
| Manufacturer | Copic Marker |
Copic Marker Various Ink Refill for Sketch and Ciao Marker, Cadmium Orange
Brand: Copic
Details
- Copic Markers-Copic Ink Refill For Sketch & Ciao
- Markers Can Be Refilled Using the Booster By Dabbing the Ink Directly On to the Nib Or By Removing the Nib With Tweezers For Quicker Filling
- Features: Refills of fer the Ability to Custom Mix Colors, Measurements Are Marked On the Bottle, the Tip is Angled For Accurate Filling
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Art and Craft Supply |
| Product type | HOME |
| Model | VRF-YR07V |
| Part number | VRF-YR07V |
| Label | Copic Marker |
| Manufacturer | Copic Marker |
Catalog
| Feature | Copic Markers-Copic Ink Refill For Sketch & Ciao |
|---|---|
| Category | Arts, Crafts & Sewing |
| MPN | VRF-YR07V |
| UPC | 999994019115 |
| EAN | 999994019115 |
| Product group | Art and Craft Supply |
| Product type | HOME |
| Manufacturer | Copic Marker |
Copic Various Ink Refill For Sketch & Ciao - Cadmium Orange
Brand: Copic Marker
Catalog
| Category | Office Products |
|---|---|
| MPN | VRF-YR07V |
| UPC | 999994019115 |
| EAN | 999994019115 |
| Product group | Home |
| Product type | HOME |
| Manufacturer | Copic Marker |