<ul> <li>COPIC MARKERS-Copic Various Ink Refill For Sketch & Ciao</li> <li>Markers can be refilled using the booster by dabbing the ink directly onto the nib or remove the nib with a tweezers for quicker filling</li> <li>Features: Refills offer the ability to custom mix colors; Measurements are marked on the bottle; The tip is angled for accurate filling; One bottle of permanent ink will refill a Ciao marker thirteen times and Sketch eight times; Manufacturer guaranteed shelf life of three years; These inks are marked with universal color numbers for each Copic Marker and Spills can be cleaned up immediately with rubbing alcohol</li> </ul>
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Walmart | 197745095 | 1 | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Copic Markers E95-Various Sketch, Flesh Pink Update to Tea Orange(Refill)
Brand: COPIC
Details
- Angled, dropper style tip for easy refilling of markers
- Colored and numbered caps for easy marker matching
- Guaranteed color consistency with every 25-cc bottle
- Alcohol-based ink is permanent and non-toxic; dries acid-free
- Available in flesh pink color
Copic Marker Various Ink Refill for Sketch and Ciao Marker, Flesh Pink
Brand: Copic
Details
- Copic Markers-Copic Ink Refill For Sketch & Ciao
- Markers Can Be Refilled Using the Booster By Dabbing the Ink Directly On to the Nib Or By Removing the Nib With Tweezers For Quicker Filling
- Features: Refills of fer the Ability to Custom Mix Colors, Measurements Are Marked On the Bottle, the Tip is Angled For Accurate Filling
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Art and Craft Supply |
| Product type | HOME |
| Model | VRF-E95V |
| Part number | VRF-E95V |
| Label | Copic Marker |
| Manufacturer | Copic Marker |
Catalog
| Feature | Copic Markers-Copic Ink Refill For Sketch & Ciao |
|---|---|
| Category | Office Products |
| MPN | VRF-E95V |
| UPC | 999994569429 |
| EAN | 999994569429 |
| Product group | Art and Craft Supply |
| Product type | HOME |
| Manufacturer | Copic Marker |