25cc ink bottle, Angled dropper style tip for easy refilling, Alcohol-based ink is permanent, non-toxic, and dries acid-free
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Walmart | 34025706 | 1 | 1 | 1 @ $8.94 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Copic Markers E29-Various Sketch, Burnt Umber
Brand: Copic
Details
- Model Number: Vrf-E29V
- Country Of Origin: Japan
- Package Weight: 0.21874996796760884 Pounds
- Package Dimensions: 4.75" L X 2.0" W X 1.0" H
Copic Marker Various Ink Refill for Sketch and Ciao Marker, Burnt Umber
Brand: Copic
Details
- Copic Markers-Copic Ink Refill For Sketch & Ciao
- Markers Can Be Refilled Using the Booster By Dabbing the Ink Directly On to the Nib Or By Removing the Nib With Tweezers For Quicker Filling
- Features: Refills of fer the Ability to Custom Mix Colors, Measurements Are Marked On the Bottle, the Tip is Angled For Accurate Filling
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Art and Craft Supply |
| Product type | WRITING_INSTRUMENT |
| Model | VRF-E29V |
| Part number | VRF-E29V |
| Label | Copic Marker |
| Manufacturer | Copic Marker |
Catalog
| Feature | Copic Markers-Copic Ink Refill For Sketch & Ciao |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | VRF-E29V |
| UPC | 999994018675 |
| EAN | 999994018675 |
| Product group | Art and Craft Supply |
| Product type | HOME |
| Manufacturer | Copic Marker |