Cardone . 79-8550V
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| National Supply Network | B2596165 | 1 | 1 | ||
![]() vividracing.com | 154281939 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $291.12 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Cardone 79-8550V Remanufactured Chrysler Computer
Brand: Cardone
Details
- On-car vehicle validation testing ensures product fits and functions properly
- OE components with high failure rates are 100% replaced
- All electronic modules are 100% tested to ensure they meet OE requirements for the application
- Advanced robotic equipment ensures precision made units and consistent high quality with every part
- Every unit is 100% tested to ensure quality and reliability
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Model | 79-8550V |
| Part number | 798550V |
| Items per pack | 1 |
| Label | Cardone |
| Manufacturer | Cardone |
Control Module
ENG CTRL. MDL - FED EMISSIONS - w/OEM #56028550AA-AD - UNIT REQUIRES VIN & MILEAGE PROGRAMMING.
Listing
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
|---|---|
| Product type | AUTO_ACCESSORY |
| Part number | 79-8550V |
| Label | CARDONE INDUSTRIES |
| Manufacturer | CARDONE INDUSTRIES |
