The 43 in. Belini Vanity is elegantly constructed of solid oak wood. The contoured porcelain drop in sink and composite white stone counter top bring a crisp clean contemporary look to any bathroom. The sweeping contours of the porcelain sink and white stone counter top, beautifully contrast with the rich features of the espresso cabinetry. This unique design includes soft closing double door cabinet and three drawers. A tapered edge mirror with espresso shelves is Included. The Belini Bathroom Vanity is designed as a center piece to awe-inspire the eye without sacrificing quality, functionality or durability.
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 203194141 | 1 | 1 @ $9999.00 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Design Element Belini Single Sink Vanity Set, 46-Inch
Brand: Design Element
Details
- Solid oak cabinet
- Espresso finish
- White composite stone countertop
- Contoured porcelain sink
- Mirror with matching espresso wall shelves included
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | CABINET |
| Model | DEC078A |
| Part number | DEC078A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Design Element - Dropship |
| Manufacturer | Design Element - Dropship |
Catalog
| Feature | Solid oak cabinet |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | DEC078A |
| UPC | 856904003377 |
| EAN | 856904003377 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Manufacturer | Design Element - Dropship |
Design Element Belini 46" Single Bathroom Vanity in Espresso
Brand: Design Element
Catalog
| Category | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| MPN | DEC078A |
| UPC | 856904003377 |
| EAN | 856904003377 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Manufacturer | Design Element |