The London 36 in. bath vanity has a timeless look with its classic Carrara white marble countertop and simple yet elegant cabinetry. The cabinet was finished in a strong espresso hue and pre-treated for water resistance. A matching framed mirror and satin nickel finish hardware help create a complete look.
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 203194142 | -2 | 1 @ $852.82 | |||
![]() Appliances Connection | DEC077A | 1 | Delivery within 8-12 Weeks | 1 | 1 @ $1099.00 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
36" Single Bathroom Vanity Set
Brand: Design Element
DEC077A Base Finish: Espresso Features: -Single bathroom vanity.-Carrera marble countertop.-Two functional pull out drawers and two pull down flip panels with uncovered storage space at bottom.-Porcelain drop in sinks.-Matching pop-up drain.-Soft closing cabinet door. Includes: -Faucet included. Construction: -Solid wood construction. Dimensions: -Product weight: 280 lbs.-Mirror: 35.5'' W x 35.5'' H.-Overall dimensions: 34'' H x 36'' W x 22'' D. Warranty: -Manufacturer provides 1 year warranty.
Listing
| Product group | Home Improvement |
|---|---|
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Model | DEC077A |
| Part number | DEC077A |
| Label | Design Element |
| Manufacturer | Design Element |
Catalog
| Feature | London 36" Single Sink Vanity Set in Espresso |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | DEC077A |
| UPC | 856904003360 |
| EAN | 856904003360 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Manufacturer | Design Element |
Design Element London 36" Espresso Modern Single Sink Bathroom Vanity Set
Brand: Design Element
Details
- Solid oak wood cabinet
- Espresso finish
- White carrara marble counter top
- Under-mounted ceramic sink
- NOT INCLUDED - faucet
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Model | DEC077A |
| Part number | DEC077A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Design Element - Dropship |
| Manufacturer | Design Element - Dropship |
Catalog
| Feature | Solid oak wood cabinet |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | DEC077A |
| UPC | 856904003360 |
| EAN | 856904003360 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Manufacturer | Design Element - Dropship |
Design Element 36" London Single Sink Bathroom Vanity - Espresso
Brand: Design Element
36" London Single Sink Bathroom vanity - Espresso
Listing
| Product group | Home Improvement |
|---|---|
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Part number | DEC077A |
| Label | Design Element |
| Manufacturer | Design Element |
Catalog
| Category | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| MPN | DEC077A |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Manufacturer | Design Element |
