The Waterfall 61 in. contemporary bathroom vanity features a sleek design in a deep espresso hue, as well as an integrated tempered glass top to add modern elegance to your home. This unit has two seamless oval drop-in sinks that highlight the beauty of the natural mint-colored top. It also comes with a large mirror with display shelf in matching espresso.
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 203194127 | 1 | -2 | 1 @ $1198.67 | ||
![]() Appliances Connection | DEC016A | 1 | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Design Element Waterfall Double Drop-in Integrated Tempered Glass Sink and Countertop Vanity Set with Espresso Finish, 61-Inch
Brand: Design Element
Details
- Solid oak wood cabinet
- Espresso finish
- Integrated glass countertop and sink
- Two scratch resistant drop in sinks
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | CABINET |
| Model | DEC016A |
| Part number | DEC016A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Design Element - Dropship |
| Manufacturer | Design Element - Dropship |
Catalog
| Feature | Solid oak wood cabinet |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | DEC016A |
| UPC | 856904003513 |
| EAN | 856904003513 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Manufacturer | Design Element - Dropship |
