As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. 1206J5000910JQT Knowles Syfer | Capacitors | DigiKey Knowles Syfer . 1206J5000910JQT Attributes Brand name, Manufacturer name, Manufacturer, Attribute01Knowles Syfer Attribute00Capacitors Attribute02, Attribute11, Attribute13, Attribute17, Attribute19, Attribute20- Attribute03Tape & Reel (TR) Attribute04Active Attribute0591 pF Attribute06?5% Attribute07500V Attribute08C0G, NP0 Attribute09-55?C ~ 125?C Attribute10High Q, Low Loss Attribute12General Purpose Attribute14Surface Mount, MLCC Attribute151206 (3216 Metric) Attribute160.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Attribute180.063" (1.60mm) Attribute211206J AttributeKey00Category AttributeKey01Mfr AttributeKey02Series AttributeKey03Package AttributeKey04Product Status AttributeKey05Capacitance AttributeKey06Tolerance AttributeKey07Voltage - Rated AttributeKey08Temperature Coefficient AttributeKey09Operating Temperature AttributeKey10Features AttributeKey11Ratings AttributeKey12Applications AttributeKey13Failure Rate AttributeKey14Mounting Type AttributeKey15Package / Case AttributeKey16Size / Dimension AttributeKey17Height - Seated (Max) AttributeKey18Thickness (Max) AttributeKey19Lead Spacing AttributeKey20Lead Style AttributeKey21Base Product Number Extra Product Name1206J5000910JQT Knowles Syfer | Capacitors | DigiKey atoms, moq, multiple1 extraShipping, qtyInStock0 MPN1206J5000910JQT SKU6365983 snippet91 pF ?5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) tariff1.2 Distributor offers SellerSKUMOQIn stockMultiplePrices Digi-Key636598311