Gallery
Attributes
Brand name, Manufacturer nameCyberPower
ManufacturerCyberPower CYBERPOWER CYBERPOWER SYSTEMS CYBERPOWER SYSTEMS USA Cyber Power Cyberpower
keywordsElectronics, Office Supplies, Computers, Industrial
moq, multiple, Case, Item_package_quantity, NumberOfItems, Number_of_items, PackageQuantity, Size1
MPN, Part Number, Model, ModelNumber, Model_number, PartNumber, Part_numberPDU20BVHVIEC32F
qtyInStock0
SKU18581271
UPC168141587863 132017618609 14445005995 649532902330
EAN168141587863 12302357478 132017618609 649532902330
Product GroupPersonal Computer
Amount291.65 299.95 303.26 316.27
BindingElectronics Personal Computers
BrandCYBERPOWER SYSTEMS USA CyberPower
Bullet_point0U Rack Mount - Rugged industrial-grade metal housing, cord retention tray, horizontal and vertical mounting brackets 200 - 230V, 20A Derated to 16A, 50Hz/60Hz Basic Power Distribution Unit with IEC-320 C20 plug with 10 foot power cord 32 OUTLETS: (24) Front IEC-320 C13, (8) Front IEC-320 C19 Ideal for datacenters, servers, network devices, and telecom equipment LIMITED LIFETIME WARRANTY
CatElectronics
CatId172282
CatTree172282 173541 281407 3011391011 493964 541966
CatalogNumberListASC186467ATE01 PDU20BVHVIEC32F D03370
Chemical_namesbisphenol_a_bpa
ClassificationId10445656011 689651011
ColorNA
Compliance_typechemical
CurrencyCodeUSD
Decimal_value10.0
DisplayNamePDUs Save on Select Cyberpower Products
EANList12302357478 132017618609 168141587863 649532902330
FeatureBasic PDU CYBERPOWER PDU20MVHVT38F L6-20P 200/230 20A 38-OUTLETS RM 0U METERED POWER DISTRIBUTION UNIT New Product Type:PDU
Height162.56 2.99999999694 2.999999996940000 2000 300 400 500 60 60.0 64.17 75 80.00
IdentifierTypeEAN GTIN UPC
IsBrandQueryTrue
ItemClassificationBASE_PRODUCT
ItemName, Item_nameCyberPower Basic PDU20BVHVIEC32F 32-Outlets PDU. BASIC PDU 208V 20A 0U 24 C13 8 C19 32F OUTLETS IEC C20 10FT CORD PDU. 8 x IEC 60320 C19, 24 x IEC 60320 C13 - Zero U Vertical Rackmount CyberPower PDU20BVHVIEC32F Basic PDU, 120-230V/20A, 32 Outlets, 0U Rackmount CyberPower PDU20BVHVIEC32F Basic Series - Power distribution unit ( rack-mountable ) - AC 208/230 V - 32 output connector(s) - 0U