Epcos Capacitor, Film, Pet, 0.022Uf, 63V, Rad - B32529C0223J000
Gallery
Attributes
Brand name, Manufacturer name, Manufacturer, Label, Man, Publisher, StudioEPCOS
CategoryL1Passive Components
CategoryL2Capacitors
CategoryL3Film Capacitors
CategoryL4General Purpose Film Capacitors
Extra Product NameEpcos Capacitor, Film, Pet, 0.022Uf, 63V, Rad - B32529C0223J000
jsonUrlDataPassive Components > Capacitors > Film Capacitors > General Purpose Film Capacitors
moq, multiple5
MPN, Part Number, PartNumberB32529C0223J000
qtyInStock10912
SKU80Y2248
tierMinQty1, Case, NumberOfItems, PackageQuantity1
tierMinQty210
tierMinQty325
tierMinQty450
tierMinQty5100
tierMinQty6500
tierPrice10.333
tierPrice20.22
urlhttps://www.newark.com/80Y2248?CMP=AFC-DATAALCHEMY
Product GroupBISS
ASIN, AsinB076961YL1
BrandEpcos
CatIndustrial & Scientific
CatId16310091
CatTree16310091 16310161 306506011 306767011
Feature<b>Price For:</b> Each <b>Capacitance</b>: 0.022\xb5F <b>Voltage Rating VDC</b>: 63V <b>Capacitor Dielectric Type</b>: PET (Polyester) <b>Capacitance Tolerance</b>: \xb1 5% <b>Product Range</b>: B32529 Series <b>Capacitor Case Style</b>: - <b>Capacitor Terminals</b>: Radial Leaded <b>Lead Spacing</b>: 5mm <b>Operating Temperature Min</b>: -55\xb0C <b>Operating Temperature Max</b>: 125\xb0C <b>Packaging</b>: Each <b>Automotive Qualification Standard</b>: -
FetchTime1636985710
Height, Width75
MaterialTypePolyester
OldTitleFilm Capacitor, Metallised, 0.022 \xc2\xb5F, 63 V, PET (Polyester), \xc2\xb1 5%, B32529 Series
ProductCategoryId306788011 biss_display_on_website
ProductGroupBISS BISS Basic
ProductTypeNameCAPACITOR ELECTRONIC_COMPONENT
Rank2060533 29262
TitleFilm Capacitor, Metallised, 0.022 ??F, 63 V, PET (Polyester), ? 5%, B32529 Series Film Capacitor, Metallised, 0.022 µF, 63 V, PET (Polyester), Â 5%, B32529 Series
TitleSourcelistings feed
URLhttps://m.media-amazon.com/images/I/31nkBa7U5NL._SL75_.jpg
Unitspixels pounds
Weight0.000625
Distributor offers
SellerSKUMOQIn stockMultiplePrices
RS Delivers896-131311
RS Online896131311
Digi-Key59267711
Related on Amazon
Film Capacitor, Metallised, 0.022 µF, 63 V, PET (Polyester), Â 5%, B32529 Series
Brand: Epcos
Listing
Product groupBISS Basic
Product typeCAPACITOR
Part numberB32529C0223J000
Items per pack1
LabelEPCOS
ManufacturerEPCOS
Catalog