Honeywell Pressure Sensor / Honeywell - NSCSSNN030PDUNV
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
Related on Amazon
Board Mount Pressure Sensors SIP, NO PORTS 30psi, Differential
Brand: Honeywell
Catalog
| Feature | Manufacturer: Honeywell Product Category: Board Mount Pressure Sensors RoHS: Operating Pressure: +/- 30 psi Pressure Type: Differential Accuracy: 0.25 % Output Type: Analog Mounting Style: Through Hole Operating Supply Voltage: 5 V Port Type: Manifold Sealed Package / Case: SIP Brand: Honeywell / Hobbs Maximum Operating Temperature: + 85 C Minimum Operating Temperature: - 40 C Series: |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | NSCSSNN030PDUNV |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | Honeywell / Hobbs |
HONEYWELL NSCSSNN030PDUNV Board Mount Pressure Sensor
Brand: Honeywell
Pressure Sensor -30psi to 30psi Differential 4-Pin SIP