Idec Relay, 3Pdt, 110Vac, 30Vdc, 10A - RH3B-ULAC120V
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Newark | 66M8474 | 1 | 162 | 1 | 1 @ $21.53, 5 @ $21.00, 10 @ $20.46, 25 @ $19.38, 50 @ $18.30, 100 @ $17.22 |
![]() homeessentialsdirect.com | RH3B-ULAC120V | 1 | -2 | 1 | 1 @ $29.50 |
![]() midwestapplianceparts.com | RH3B-ULAC120V -IR-P | 1 | 1 | ||
![]() Walker Industrial | RH3B-ULAC120V | 1 | 3 to 5 Business Days | 1 | 1 @ $12.63 |
| Airline Hydraulics | IDEC RH3B-ULAC120V | 1 | 1 | 1 @ $18.42 | |
| Kele | RH3B-ULAC120V | 1 | 108 | 1 | 1 @ $24.50 |
![]() tecotechnology.com | RH3B-ULAC120V | 1 | 11 | 1 | 1 @ $17.51 |
| JT33-RH3B-ULAC120V | 1 | 9926 | 1 | ||
| RH3B-ULAC120V | 1 | 20 | 1 | 1 @ $17.29 | |
![]() Platt.com | 1746761 | 1 | 1 | 1 | |
| hvacdiscountstore.com | IDE--RH3B-ULAC120V | 1 | 1 | 1 @ $40.29 | |
| 1Source | RH3B-ULAC120V | 1 | 1 | ||
| Allied Electronics | 70174872 | 1 | 1 | ||
| Digi-Key | 8344418 | 1 | 1 | ||
| us.rs-online.com | 70174872 | 1 | 1016 | 1 | 1 @ $23.02, 5 @ $21.73, 10 @ $20.44, 25 @ $19.43 |
| Crescent Electric Supply Co | RH3B-ULAC120V | 1 | 1 | ||
| uri.com | RH3BULAC120V | 1 | -2 | 1 | 1 @ $33.30 |
| RS Delivers | 2508796557 | 1 | 1 | ||
| 29469 | 1 | 1 | 1 @ $25.57 | ||
![]() Carlton Bates Company | 78040098989 | 1 | 6 | 1 | 1 @ $13.98 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
IDEC RH3B-ULAC120V 3PDT Contact, Blade TERMINALS, Compact Power Relay, Indicator Light, 120 VAC Coil Voltage, Industrial 10 AMP GP Relay
Brand: Idec
IDEC RH3B-ULAC120V POWER RELAY, 3PDT, 120VAC, 10A, PLUG IN
Details
- 120 VAC COIL VOLTAGE
- 3PDT CONTACT
- BLADE TERMINALS
- COMPACT POWER RELAY
- INDICATOR LIGHT
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | MECHANICAL_COMPONENTS |
| Model | RH3B-ULAC120V |
| Part number | RH3B-ULAC120V |
| Items per pack | 1 |
| Label | IDEC |
| Manufacturer | IDEC |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | RH3B-ULAC120V |
| UPC | 13227199693 |
| EAN | 13227199693 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | IDEC |
IDEC Corporation RH3B-ULAC120V Relay; E-Mech; Gen Purp; 3PDT; Cur-Rtg 10A; Ctrl-V 110/120AC; Vol-Rtg 240/30AC/DC
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | RH3B-ULAC120V |
| Label | IDEC Corporation |
| Manufacturer | IDEC Corporation |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | RH3B-ULAC120V |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | IDEC Corporation |
RH3B-ULAC120V, Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC Plug-in (5 Items)
Brand: Idec
IDEC POWER RELAY - COIL VOLTAG
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | RH3B-ULAC120V |
| Part number | RH3B-ULAC120V |
| Label | IDEC |
| Manufacturer | IDEC |





