Medline DYNJP1025A - PACK, BASIC, VI, AURORA, 5/CS - CIA Medical
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| CIA2033234 | 1 | 1 | |||
| graylinemedical.com | DYNJP1025A | 1 | 1 | 1 @ $98.99 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Medline DYNJP1025A Sterile Basic Surgical Pack VI, Aurora (Case of 5)
Brand: Medline
Our surgical packs include procedural accessories essential to the surgeon. <ul><li>Created specifically for procedure necessity and clinician's preference, our extensive pack line offers a variety of options for every customer. </li><li>Pack includes: Reinforced table cover, 50" x 90" (127 cm x 229 cm); Mayo stand cover, 24" x 53" (61 cm x 135 cm); Aurora nonreinforced raglan gown (L) with towel inouter wrap; Aurora nonreinforced raglan gown (XL); Suture bag (paper); 3 Hand towels and 4 Utility drapes with tape, 15" x 26" (38 cm x 66 cm).</li></ul>
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | LAB_SUPPLY |
| Model | DYNJP1025A |
| Part number | DYNJP1025A |
| Items per pack | 5 |
| Label | Medline |
| Manufacturer | Medline |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | DYNJP1025A |
| UPC | 80196915609 |
| EAN | 80196915609 |
| Product group | BISS |
| Product type | LAB_SUPPLY |
| Manufacturer | Medline |