PANASONIC QM4HS-U2C-48V | Timer; Range: 0,01s?9990h; DPDT; 12?48VAC; 12?48VDC; Display: LED
Attributes
Brand name, Manufacturer name, Manufacturer, Attribute00PANASONIC
Attribute01timer
Attribute020,01s...9990h
Attribute03DPDT
Attribute04, atoms, moq, multiple1
Attribute05DIN,
Attribute06time is set by means of an encoder
Attribute07delayed switching on
Attribute08-10...55?C
Attribute09250V AC / 5A
Attribute10LED
Attribute11round socket
Attribute1245x45mm
Attribute138
Attribute14red
Attribute1548x48x94.9mm
Attribute16A-08,
AttributeKey00Manufacturer
AttributeKey01Type of module
AttributeKey02Counting range
AttributeKey03Kind of output
AttributeKey04number of operation modes
AttributeKey05Mounting
AttributeKey06Timers features
AttributeKey07Counter operation modes
AttributeKey08Operating temperature
AttributeKey09Output 1 electrical parameters
AttributeKey10Kind of display used
AttributeKey11Electrical connection
AttributeKey12, length_Attrib, width_AttribMounting hole diameter
AttributeKey13Number of pins
AttributeKey141 display colour
AttributeKey15Body dimensions
AttributeKey16Related items
CategoryL1Automation
CategoryL2Regulation and Control
CategoryL3Timers
CategoryL4Digital Timers
DimensionUnitmm
Extra Product NamePANASONIC QM4HS-U2C-48V | Timer; Range: 0,01s?9990h; DPDT; 12?48VAC; 12?48VDC; Display: LED
diameter, length, width45.0
jsonUrlDatad89c54200766979e4318266ef62f2356.5
jsonUrlData243bb75cb4203d6bad2b8
keywordsPANASONIC, QM4HS-U2C-48V, Automation, Regulation and Control, Timers, Digital Timers
MPN, SKUQM4HS-U2C-48V
qtyInStock0
snippetPANASONIC QM4HS-U2C-48V | Timer; Range: 0,01s?9990h; DPDT; 12?48VAC; 12?48VDC; Display: LE