As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. 1812J1000182KAR Knowles Syfer | Capacitors | DigiKey Knowles Syfer . 1812J1000182KAR Gallery Attributes Brand name, Manufacturer name, Manufacturer, Attribute01, Attribute06Knowles Syfer Attribute001812J1000182KAR-ND - Tape & Reel (TR) Attribute02, MPN1812J1000182KAR Attribute03CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 1812 Attribute04, snippet1800 pF ?10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric) Attribute05, CategoryL1Capacitors Attribute07, Attribute15, Attribute18, Attribute22, Attribute24, Attribute25- Attribute08Tape & Reel (TR) Attribute09Active Attribute101800 pF Attribute11?10% Attribute12100V Attribute13C0G, NP0 (1B) Attribute14-55?C ~ 125?C Attribute16AEC-Q200 Attribute17Automotive Attribute19Surface Mount, MLCC Attribute201812 (4532 Metric) Attribute210.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Attribute230.098" (2.50mm) Attribute261812J AttributeKey00Digi-Key Part Number AttributeKey01Manufacturer AttributeKey02Manufacturer Product Number AttributeKey03Description AttributeKey04Detailed Description AttributeKey05Category AttributeKey06Mfr AttributeKey07Series AttributeKey08Package AttributeKey09Product Status AttributeKey10Capacitance AttributeKey11Tolerance AttributeKey12Voltage - Rated AttributeKey13Temperature Coefficient AttributeKey14Operating Temperature AttributeKey15Features AttributeKey16Ratings AttributeKey17Applications AttributeKey18Failure Rate AttributeKey19Mounting Type AttributeKey20Package / Case AttributeKey21Size / Dimension AttributeKey22Height - Seated (Max) AttributeKey23Thickness (Max) AttributeKey24Lead Spacing AttributeKey25Lead Style AttributeKey26Base Product Number CategoryL2Ceramic Capacitors Extra Product Name1812J1000182KAR Knowles Syfer | Capacitors | DigiKey atoms, moq, multiple1 extraShipping, qtyInStock0 SKU6452380 tariff1.2 Distributor offers SellerSKUMOQIn stockMultiplePrices Digi-Key645238011