Lumex Led, Red, T-1 (3mm), 6Mcd, 635Nm - SSL-LX3044ID-5V
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Newark | 09J9514 | 1 | 18367 | 1 | 1 @ $0.19 |
![]() Digi-Key | 270866 | 1 | 77 | 1 | 1 @ $0.76, 10 @ $0.50 |
| 1Source | SSL-LX3044ID-5V | 1 | 1 | ||
| Allied Electronics | 70127337 | 1 | 1 | ||
| us.rs-online.com | 70127337 | 1 | 10137 | 1 | 1 @ $0.31, 25 @ $0.26, 100 @ $0.22, 250 @ $0.20, 500 @ $0.17 |
![]() Radwell | SSL-LX3044ID-5V | 1 | 1 | ||
| SSL-LX3044ID-5V | 36 | 10440 | 1 | 36 @ $0.19, 1000 @ $0.18, 10000 @ $0.16 | |
| RS Delivers | 2508429036 | 1 | 1 | ||
| AmazonSC | B00BN0W6DK | 1 | 1 | 1 @ $15.99 | |
![]() AmazonTP | B07W81TX5F | 1 | 1 | 1 @ $35.90 | |
| Hotenda | H2883429 | 1 | 1 | 1 @ $0.63, 10 @ $0.46, 100 @ $0.30, 250 @ $0.25, 500 @ $0.21 | |
| SSL-LX3044ID-5V | 1 | 3900 | 1 | 1 @ $0.26, 25 @ $0.25, 100 @ $0.24, 500 @ $0.16, 1000 @ $0.15, 5000 @ $0.14, 10000 @ $0.13, 25000 @ $0.12 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
LUMEX SSL-LX3044ID-5V LED, RED, T-1 (3MM), 6MCD, 635NM (1 piece)
Lumex Led, Red, T-1 (3Mm), 6Mcd, 635Nm - SSL-LX3044ID-5V
Brand: Lumex
LED Uni-Color Red 635nm 2-Pin T-1
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | SSL-LX3044ID-5V |
| Label | Lumex |
| Manufacturer | Lumex |
Catalog
| Category | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| MPN | SSL-LX3044ID-5V |
| EAN | 2050003876988 |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | LUMEX |
Standard LEDs - Through Hole 3mm Short Lens Red (10 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | SSL-LX3044ID-5V |
| Label | Lumex |
| Manufacturer | Lumex |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | SSL-LX3044ID-5V |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | Lumex |
Standard LEDs - Through Hole 3mm Short Lens Red (100 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | SSL-LX3044ID-5V |
| Label | Lumex |
| Manufacturer | Lumex |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | SSL-LX3044ID-5V |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | Lumex |
Standard LEDs - Through Hole 3mm Short Lens Red (5 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | SSL-LX3044ID-5V |
| Label | Lumex |
| Manufacturer | Lumex |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | SSL-LX3044ID-5V |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | CUTTING_TOOLS |
| Manufacturer | Lumex |
Standard LEDs - Through Hole 3mm Short Lens Red (50 pieces)
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | SSL-LX3044ID-5V |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | Lumex |
SSL-LX3044ID-5V, LED Uni-Color Red 635nm 2-Pin T-1 (100 Items)
Brand: Lumex
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | SSL-LX3044ID-5V |
| Part number | SSL-LX3044ID-5V |
| Items per pack | 100 |
| Label | Lumex |
| Manufacturer | Lumex |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | SSL-LX3044ID-5V |
| EAN | 6400660741338 |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | Lumex |


