PANDUIT . DMV1-63MB-3K
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Radwell | DMV1-63MB-3K | 1 | 1 | ||
| PANDMV1-63MB-3K | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Panduit DMV1-63MB-3K Reel Smart System Metric Disco Male Disconnects, Vinyl Barrel Insulated, Funnel Entry, 0.5-1.0mm Wire Range, Red, 6.3 x 0.8mm Tab Size, 3.9mm Max Insulation, 22.9mm Length (3000 Pieces Per Reel)
Brand: Panduit
Details
- Funnel entry blade adapter terminal reel for use with stranded copper wire from 0.5 to 1 sq. mm
- Tin-plated copper body with vinyl-insulated barrel for insulation and strain relief
- Maximum voltage rating of 600V
- Maximum temperature rating of 194 degrees F (90 degrees C)
- RoHS compliant for hazardous substance regulations
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | DMV1-63MB-3K |
| Part number | DMV1-63MB-3K |
| Items per pack | 3000 |
| Label | Panduit |
| Manufacturer | Panduit |
Catalog
| Feature | Funnel entry blade adapter terminal reel for use with stranded copper wire from 0.5 to 1 sq. mm |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | DMV1-63MB-3K |
| UPC | 74983685240 |
| EAN | 74983685240 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | Panduit |