| Model | FGN0.50BK10 |
| Part number | FGN0.50BK10 |
| Items per pack | 1 |
| Label | TECHFLEX |
| Manufacturer | TECHFLEX |
Catalog
| Feature | Price For: Each Standards: UL Recognized Item: Sleeving Closure Type: No Closure Color: Black Description/Special Features: Extreme Temperature Expandable/Nonexpandable: Expandable Dia. Range: 0.500" to 0.750" Wall Thickness: 0.046" Length: 10 ft. Inside Dia.: 0.500" Country of Origin (subject to change): Mexico |