PULSE ELECTRONICS . PA0368.050NLT
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Newark | 10AH0309 | 1 | 1 | ||
| Hotenda | H4246421 | 1 | 1 | ||
Related on Amazon
Current Transformers XFMR CUR SENSE 50:1 (1 piece)
Brand: Pulse
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 1 <b>Manufacturer</b>: Pulse <b>Product Category</b>: Current Transformers <b>RoHS</b>: <b>Brand</b>: Pulse <b>Mounting Style</b>: SMD/SMT <b>Inductance</b>: 1.7 mH <b>Current Rating</b>: 4 A <b>Turns Ratio</b>: 1:50 <b>Secondary Resistance</b>: 900 mOhms <b>Termination Style</b>: SMD/SMT <b>Length</b>: 8.25 mm <b>Width</b>: 8.25 mm <b>Height</b>: 3.4 mm <b>Frequency</b>: 50 kHz to 1 MHz <b>Packaging</b>: Reel |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | PA0368.050NLT |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Pulse |
Current Transformers XFMR CUR SENSE 50:1 (10 pieces)
Brand: Pulse
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 10 <b>Manufacturer</b>: Pulse <b>Product Category</b>: Current Transformers <b>RoHS</b>: <b>Brand</b>: Pulse <b>Mounting Style</b>: SMD/SMT <b>Inductance</b>: 1.7 mH <b>Current Rating</b>: 4 A <b>Turns Ratio</b>: 1:50 <b>Secondary Resistance</b>: 900 mOhms <b>Termination Style</b>: SMD/SMT <b>Length</b>: 8.25 mm <b>Width</b>: 8.25 mm <b>Height</b>: 3.4 mm <b>Frequency</b>: 50 kHz to 1 MHz <b>Packaging</b>: Reel |
|---|---|
| MPN | PA0368.050NLT |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Pulse |
Current Transformers XFMR CUR SENSE 50:1 (100 pieces)
Brand: Pulse Electronics Power
Listing
| Product group | BISS Basic |
| Part number | PA0368.050NLT |
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 100 <b>Manufacturer</b>: Pulse <b>Product Category</b>: Current Transformers <b>RoHS</b>: <b>Brand</b>: Pulse <b>Mounting Style</b>: SMD/SMT <b>Inductance</b>: 1.7 mH <b>Current Rating</b>: 4 A <b>Turns Ratio</b>: 1:50 <b>Secondary Resistance</b>: 900 mOhms <b>Termination Style</b>: SMD/SMT <b>Length</b>: 8.25 mm <b>Width</b>: 8.25 mm <b>Height</b>: 3.4 mm <b>Frequency</b>: 50 kHz to 1 MHz <b>Packaging</b>: Reel |
| MPN | PA0368.050NLT |
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 5 <b>Manufacturer</b>: Pulse <b>Product Category</b>: Current Transformers <b>RoHS</b>: <b>Brand</b>: Pulse <b>Mounting Style</b>: SMD/SMT <b>Inductance</b>: 1.7 mH <b>Current Rating</b>: 4 A <b>Turns Ratio</b>: 1:50 <b>Secondary Resistance</b>: 900 mOhms <b>Termination Style</b>: SMD/SMT <b>Length</b>: 8.25 mm <b>Width</b>: 8.25 mm <b>Height</b>: 3.4 mm <b>Frequency</b>: 50 kHz to 1 MHz <b>Packaging</b>: Reel |
| MPN | PA0368.050NLT |
Brand: Pulse Electronics Power
Listing
| Product group | BISS Basic |
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 50 <b>Manufacturer</b>: Pulse <b>Product Category</b>: Current Transformers <b>RoHS</b>: <b>Brand</b>: Pulse <b>Mounting Style</b>: SMD/SMT <b>Inductance</b>: 1.7 mH <b>Current Rating</b>: 4 A <b>Turns Ratio</b>: 1:50 <b>Secondary Resistance</b>: 900 mOhms <b>Termination Style</b>: SMD/SMT <b>Length</b>: 8.25 mm <b>Width</b>: 8.25 mm <b>Height</b>: 3.4 mm <b>Frequency</b>: 50 kHz to 1 MHz <b>Packaging</b>: Reel |
| MPN | PA0368.050NLT |
PA0368.050NLT, Current Transformer 1:50 500Vrms 0.004Ohm Prim. DCR 0.9Ohm Sec. DCR 4000mA Prim. 4Term. SMD (25 Items)
Brand: Pulse Electronics
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | PA0368.050NLT |
| Items per pack | 25 |
| Label | Pulse Electronics |
| Manufacturer | Pulse Electronics |
PA0368.050NLT, Current Transformer 1:50 500Vrms 0.004Ohm Prim. DCR 0.9Ohm Sec. DCR 4000mA Prim. 4 Terminal SMD Automotive (25 Items)