FERROCORE HCI2114-1R4 | Inductor: wire; SMD; 1.4uH; Ioper: 48A; 1.08m?; ?15%; Isat: 60A
Gallery
Attributes
Brand name, Manufacturer name, Manufacturer, Attribute00FERROCORE
Attribute01wire
Attribute02SMD
Attribute031.4?H
Attribute0448A
Attribute051.08m?
Attribute06?15%
Attribute0760A
Attribute0821.5x21.5x14.5mm
Attribute0921.5x16.5x14.5mm
Attribute10-40...125?C
Attribute11DC/DC converters,
AttributeKey00Manufacturer
AttributeKey01Type of inductor
AttributeKey02Mounting
AttributeKey03Inductance
AttributeKey04Operating current
AttributeKey05Resistance
AttributeKey06Tolerance
AttributeKey07Saturation current
AttributeKey08, AttributeKey09Body dimensions
AttributeKey10Operating temperature
AttributeKey11Inductor application
CategoryL1Passives
CategoryL2Inductors
CategoryL3SMD power inductors
Extra Product NameFERROCORE HCI2114-1R4 | Inductor: wire; SMD; 1.4uH; Ioper: 48A; 1.08m?; ?15%; Isat: 60A
atoms, moq, multiple1
jsonUrlData3482734903f5152700a1310f33dbc3ba.
jsonUrlData27604e10f265fb40d1c56
keywordsFERROCORE, HCI2114-1R4
MPN, SKUHCI2114-1R4
qtyInStock0
snippetFERROCORE HCI2114-1R4 | Inductor: wire; SMD; 1.4uH; Ioper: 48A; 1.08m?; ?15%; Isat: 60