Mean Well SPAN02A-15 DC-DC Converter - 2W - 9~18V in 15V out
Gallery
Attributes
Brand name, Manufacturer name, KnownManMean Well
Manufacturer, Label, Publisher, StudioMean Well Mean Well USA
Extra Product NameMean Well SPAN02A-15 DC-DC Converter - 2W - 9~18V in 15V out
MPN, SKU, Keyword, Model, ModelNumber, Model_number, Mpns, PartNumber, Part_numberSPAN02A-15
qtyInStock0
snippetMean Well SPAN02A-15 DC-DC Converter - 2W - 9~18V in 15V out, buy direct from Mean Well distributor, 20,000+ models in stock, trades account welcome
tierPrice17.87
ASIN, AsinB07ML66HXJ B07XM8FLVW
AdultProduct, Autographed, Batteries_included, Batteries_required, Memorabilia, TradeInEligibleFalse
BindingTools & Home Improvement
BrandMEAN WELL Mean Well USA
Bullet_pointContents: 1 item Mean Well SPAN02A-15 DC/DC Converter Module 134mA 2W Number of Outputs: 1 x
ClassificationId306629011 495266
DisplayNameElectrical Wiring & Connecting
Externally_assigned_product_identifier, Identifier4021087041126 7033522616094
FetchTime1625936529 1651591156 1664365917 1702391694
Height0.437007 11.1 150 245.0 353 53 6.14172 706 75
IdentifierTypeEAN
Included_componentsContents: 1 item
IsBrandQueryTrue
ItemClassificationBASE_PRODUCT
ItemName, Item_name, TitleMean Well SPAN02A-15 DC Converter Module 134mA 2W Number of Outputs: 1 x SPAN02A-15, Module DC-DC 12VIN 1-Out 15V 0.134A 2W 7-Pin SIP Module (5 Items)
Item_package_weight24.0
Item_type_keywordelectrical-equipment electronic-component-interconnects
Item_weight0.01
Length0.858266 14.21257 156.0 21.8
Marketplace_idATVPDKIKX0DER
NumberOfItems5
Package_levelunit
Power_source_typeHand Powered
ProductGroup, WebsiteDisplayGroupNameBISS Basic Home Improvement
ProductTypeELECTRONIC_COMPONENT TRANSFORMER
ProductTypeNameELECTRONIC_COMPONENT TOOLS
Product_site_launch_date2019-11-18T18:27:16.259Z 2020-08-19T08:00:01.000Z
SkuMEAN WELL SPAN02A-15
StrippedMpnsSPAN02A15
Supplier_declared_dg_hz_regulationnot_applicable
Typeean unknown
Unitgrams inches kilograms millimeters pounds
Unitsinches pixels pounds
VariantMAIN
WebsiteDisplayGroupbiss_basic_display_on_website home_improvement_display_on_website
Weight0.000625 0.0220462262 4.8 52.91094288
Width0.362204 1000 150 361.0 500 75 9.2 9.64565
Distributor offers
SellerSKUMOQIn stockMultiplePrices
TMESPAN02A-15171
Allied Electronics7102815411
Related on Amazon
SPAN02A-15, Module DC-DC 12VIN 1-Out 15V 0.134A 2W 7-Pin SIP Module (5 Items)
Brand: Mean Well USA
Listing
Product groupBISS Basic
Product typeELECTRONIC_COMPONENT
ModelSPAN02A-15
Part numberSPAN02A-15
Items per pack5
LabelMean Well USA
ManufacturerMean Well USA
View on Amazon (paid link)
Mean Well SPAN02A-15 DC Converter Module 134mA 2W Number of Outputs: 1 x
Brand: MEAN WELL
Details
  • Mean Well SPAN02A-15 DC/DC Converter Module 134mA 2W Number of Outputs: 1 x