As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. TCSD-08-D-02.36-01-F-N-R Samtec Inc. | Cable Assemblies | DigiKey Samtec Inc. . TCSD-08-D-02.36-01-F-N-R Attributes Brand name, Manufacturer name, Manufacturer, Attribute01Samtec Inc. Attribute00Cable Assemblies Attribute02Tiger Eye? TCSD Attribute03Bulk Attribute04Active Attribute05Socket to Socket, Reversed Attribute0616 Attribute072 Attribute080.079" (2.00mm) Attribute090.039" (1.00mm) Attribute100.197' (59.94mm, 2.36") Attribute11Polarizing Key Attribute12Gray, Ribbon Attribute13Unshielded Attribute14- Attribute15IDC Attribute16Gold Attribute17Flash Attribute18TCSD-08 AttributeKey00Category AttributeKey01Mfr AttributeKey02Series AttributeKey03Package AttributeKey04Product Status AttributeKey05Connector Type AttributeKey06Number of Positions AttributeKey07Number of Rows AttributeKey08Pitch - Connector AttributeKey09Pitch - Cable AttributeKey10, length_AttribLength AttributeKey11Features AttributeKey12Color AttributeKey13Shielding AttributeKey14Usage AttributeKey15Cable Termination AttributeKey16Contact Finish AttributeKey17Contact Finish Thickness AttributeKey18Base Product Number DimensionUnitinch Extra Product NameTCSD-08-D-02.36-01-F-N-R Samtec Inc. | Cable Assemblies | DigiKey atoms, moq, multiple1 extraShipping, qtyInStock0 length0.197 MPNTCSD-08-D-02.36-01-F-N-R SKU8045168 snippet16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.197' (59.94mm, 2.36\ Distributor offers SellerSKUMOQIn stockMultiplePrices Digi-Key804516811