Multicomp Pro Surface Mount Thick Film Resistor, Mcsr 06 Series, 75 Kohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes - MCSR06X7502FTL
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
Related on Amazon
MULTICOMP MCSR06X7502FTL Surface Mount Thick Film Resistor, MCSR 06 Series, 75 kohm, 100 mW, - 1%, 75 V (100 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCSR06X7502FTL |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 100<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>MSL:</b>: - <b>Packaging:</b>: Cut Tape <b>Power Rating:</b>: 100 <b>Product Range:</b>: MCSR 06 Series <b>Resistance:</b>: 75 <b>Resistance Tolerance:</b>: \xb1 1% <b>Resistor Case Style:</b>: 0603 [1608 Metric] <b>SVHC:</b>: No SVHC (17-Dec-2014) <b>Temperature Coefficient:</b>: \xb1 100ppm/\xb0C <b>Voltage Rating:</b>: 75 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCSR06X7502FTL |
| Product group | BISS |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
| Case Qty | 100 units |
Brand: multicomp PRO
Surface Mount Thick Film Resistor, MCSR 06 Series, 75 kohm, 100 mW, - 1%, 75 V RoHS Compliant: Yes
Details
- <b>Price For:</b> Pack of 100<b>Order Unit:</b> Each 1 <b>MSL:</b>: - <b>Packaging:</b>: Cut Tape <b>Power Rating:</b>: 100 <b>Product Range:</b>: MCSR 06 Series <b>Resistance:</b>: 75 <b>Resistance Tolerance:</b>: ± 1% <b>Resistor Case Style:</b>: 0603 [1608 Metric] <b>SVHC:</b>: No SVHC (17-Dec-2014) <b>Temperature Coefficient:</b>: ± 100ppm/°C <b>Voltage Rating:</b>: 75