Bivar . C5500-R-S-12
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
Related on Amazon
LED Lighting Fixtures White 6500K, 12" Daisy Chain, 24VDC
Brand: Bivar
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Each <b>Manufacturer</b>: BIVAR <b>Product Category</b>: LED Lighting Fixtures <b>RoHS</b>: <b>Product</b>: LED Lighting Fixtures <b>Illumination Color</b>: Red <b>Number of LEDs</b>: - <b>Wavelength/Color Temperature</b>: 630 nm <b>Luminous Flux</b>: 195 lm <b>Width</b>: 21.1 mm <b>Length</b>: 304.8 mm <b>Housing Material</b>: Aluminum <b>Series</b>: <b>Packaging</b>: Bulk <b>Brand</b>: Bivar <b>Height</b>: 15.2 mm <b>If - Forward Current</b>: - |