As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. RN732BTTD4750C50 KOA Speer Electronics, Inc. | Resistors | DigiKey KOA Speer Electronics, Inc. . RN732BTTD4750C50 Attributes Brand name, Manufacturer name, Manufacturer, Attribute01KOA Speer Electronics, Inc. Attribute00Resistors Attribute02RN73 Attribute03Tape & Reel (TR) Attribute04Not For New Designs Attribute05475 Ohms Attribute06?0.25% Attribute070.125W, 1/8W Attribute08Thin Film Attribute09Moisture Resistant Attribute10?50ppm/?C Attribute11-55?C ~ 155?C Attribute121206 (3216 Metric) Attribute131206 Attribute140.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Attribute150.028" (0.70mm) Attribute162 Attribute17RN732B AttributeKey00Category AttributeKey01Mfr AttributeKey02Series AttributeKey03Package AttributeKey04Part Status AttributeKey05Resistance AttributeKey06Tolerance AttributeKey07Power (Watts) AttributeKey08Composition AttributeKey09Features AttributeKey10Temperature Coefficient AttributeKey11Operating Temperature AttributeKey12Package / Case AttributeKey13Supplier Device Package AttributeKey14Size / Dimension AttributeKey15, height_AttribHeight - Seated (Max) AttributeKey16Number of Terminations AttributeKey17Base Product Number DimensionUnitinch Extra Product NameRN732BTTD4750C50 KOA Speer Electronics, Inc. | Resistors | DigiKey atoms, moq, multiple1 extraShipping, qtyInStock0 height0.028 MPNRN732BTTD4750C50 SKU10363539 Distributor offers SellerSKUMOQIn stockMultiplePrices Digi-Key1036353911