Cgs Te Connectivity Res, Wirewound, 2R, 5%, 1.25Kv, Axial - THS502R0J
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 1Source | THS502R0J | 1 | 1 | ||
| Allied Electronics | 70298326 | 1 | 1 | ||
Related on Amazon
Brand: Cgs - Te Connectivity
RES, WIREWOUND, 2R, 5%, 1.25KV, AXIAL; Resistance:2ohm; Product Range:THS Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C RoHS Compliant: Yes
Details
- <b>Resistance</b>: 2ohm <b>Power Rating</b>: 50W <b>Voltage Rating</b>: 1.25kV <b>Resistance Tolerance</b>: ± 5% <b>Product Range</b>: THS Series <b>Resistor Element Type</b>: Wirewound <b>Temperature Coefficient</b>: ± 50ppm/°C <b>Resistor Terminals</b>: Axial Leaded
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | HARDWARE |
| Model | THS502R0J |
| Part number | THS502R0J |
| Items per pack | 1 |
| Label | Cgs - Te Connectivity |
| Manufacturer | Cgs - Te Connectivity |
CGS - TE CONNECTIVITY THS502R0J Resistor, Axial Leaded, 2 ohm, THS Series, 50 W, ¡À 5%, Solder Lug, 1.25 kV
Brand: CGS - TE CONNECTIVITY
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | THS502R0J |
| Part number | THS502R0J |
TE Raychem Connector
Brand: TE Raychem
| Part number | THS502R0J |
| Items per pack | 1 |
| Label | TE Raychem |
| Manufacturer | TE Raychem |
THS502R0J, Res Wirewound 2 Ohm 5% 50W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Flange Mount Tray (25 Items)
Brand: TE Connectivity / CGS Brand
| Model | THS502R0J |
| Part number | THS502R0J |
| Label | TE Connectivity / CGS Brand |
| Manufacturer | TE Connectivity / CGS Brand |
THS502R0J, Res Wirewound 2 Ohm 5% 50W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray (25 Items)