Amphenol Communications Solutions Dsub, Machined Signal 7.5A, Straight Pcb Thru Hole, Cnt Length=5.5mm (.217In), Cnt =0.6mm (.024In), 50 Pin, Bright Tin Shell+Grounding Dimples, Flash Gold, 4-40 Standoff, With Boardlock / Tray - L717DDH50POL2RM5
Attributes
Brand name, Manufacturer name, ManufacturerAMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS
CategoryL1Connectors
CategoryL2More Connectors
Extra Product NameAmphenol Communications Solutions Dsub, Machined Signal 7.5A, Straight Pcb Thru Hole, Cnt Length=5.5mm (.217In), Cnt =0.6mm (.024In), 50 Pin, Bright Tin Shell+Grounding Dimples, Flash Gold, 4-40 Standoff, With Boardlock / Tray - L717DDH50POL2RM5